środa, 27 maja 2020

Podziel się:

Tomki dla Olki

2014-04-07 12:37:00 (ost. akt: 2014-04-07 13:32:09)
Tomki dla Olki

Tomki dla Olki

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Ola Głogowska, jest wesołą i uśmiechniętą dziewczynką, która lubi spędzać czas na zabawie z trójką swojego rodzeństwa. Niestety zarówno Ola, jak i jej dwie młodsze siostry bliźniaczki od urodzenia nie słyszą.

Polub nas na Facebooku:
Ola, dziś już dwunastoletnia dziewczynka, potrzebowała aparatów słuchowych. Te których używała były już bardzo stare i bez przerwy się psuły. Sprawny aparat to dla Oli podstawa do kontaktu z rodziną, rówieśnikami i otoczeniem. Jej rodzice zgłosili się do fundacji z prośbą o pomoc w ich zakupie. Nowe aparaty kosztowały blisko 10 tysięcy złotych. Mamie dziewczynki udało się uzyskać trzy tysiące złotych dofinansowanie z NFZ, brakowało jeszcze 6 440 zł. Była to zbyt duża kwota dla sześcioosobowej rodziny, która utrzymywała się wyłącznie z pensji taty Oli.

Z pomocą przybiegło dwóch Tomków. Do tej pory wspólnie biegali dla własnej satysfakcji i cieszyli się z każdego udanego startu. Pewnego dnia wpadli na pomysł, aby ich bieganie przyczyniło się do czegoś większego, nabrało innego wymiaru, wreszcie by dało szczęście komuś jeszcze. I to był ich cel – pomoc w zebraniu pieniędzy na nowy aparat słuchowy.
Rozpoczęła się akcja TOMKI DLA OLKI, która swój finał miała 11 listopada 2011 podczas Biegu Niepodległości w Warszawie. Bieg był dedykowany Oli. Łączna zebrana kwota to 975 zł.

Polub nas na Facebooku: