Niedziela, 20 października 2019

Podziel się:

Sztafeta Olsztyn po raz kolejny biegnie by pomóc.

2014-04-15 11:23:34 (ost. akt: 2014-04-16 08:15:27)

Autor zdjęcia: arch. prywatne

Bieg w sztafecie maratońskiej dedykowany będzie małemu Szymonkowi, którego historia poruszyła biegaczy.

Polub nas na Facebooku:
Szymon jest czteroletnim chłopcem z poważną chorobą serca. Od momentu rozpoznania choroby, jeszcze podczas ciąży i badania USG, wielu specjalistów stawiało różne przerażające diagnozy. Mama Szymona słyszała od lekarzy m.in., że „takie ciąże się usuwa”, "za jakiś czas będziecie mogli postarać się o drugie dziecko, bo z tego nic nie będzie” i że "w momencie odcięcia od pępowiny będzie z dzieckiem koniec”.
Jednak gdy po cesarskim cięciu pani Aldona otworzyła oczy, za rękę trzymał ją mąż, który ze łzami w oczach powiedział: Kochanie, mały żyje! Jest śliczny! Tylko serduszko ma chore…

Mały twardziel rozpoczął walkę o życie, która trwa już pięć lat. Szymon jest radosnym i chwytającym garściami życie chłopcem. Niestety, jego serduszko wymaga jak najszybszej operacji, bo z każdym dniem jest z nim coraz gorzej. Operacja jest jednak niezwykle kosztowna. Potrzeba na nią około 37 tysięcy euro. Część pieniędzy już uzbierano, lecz do pełni szczęścia brakuje jeszcze 40 tysięcy złotych.
 Dlatego zachęcamy wszystkich do wsparcia finansowego naszej akcji.
Dzięki Waszej pomocy dwa lata temu poparzone w pożarze dzieci z Ostródy otrzymały prawie trzy tysiące złotych. Wierzymy, że tym razem wspólnie pomożemy Szymonowi i dołożymy parę złotych do jego operacji.

Według opinii wielu lekarzy, ten chłopiec w ogóle nie powinien żyć, ale — jakby to powiedział mistrz Joda z "Gwiezdnych Wojen" — "Wielka w nim siła i chęć życia jest"....
Polub nas na Facebooku: