Wtorek, 26 maja 2020

Podziel się:

Radosne dzieci zdrowieją szybciej

2014-05-16 13:01:20 (ost. akt: 2016-07-05 15:43:18)

Pomóż zabić nudę w szpitalnych salach i przyłącz się do akcji! — Zbieramy materiały dydaktyczne i biurowe: kredki, bloki, mazaki, gry planszowe, żeby przynieść odrobinę radości dzieciom z oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Liczymy na Waszą pomoc! — mówi Iwona Żochowska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która organizuje wyjątkową akcję wraz z siecią sklepów Media Expert.

Polub nas na Facebooku:
— Do akcji może się przyłączyć każdy, kto chciałby zrobić coś dobrego dla maluchów i przyczynić się do tego, by choć na chwilę zapomniały, dlaczego znalazły się w szpitalu — mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy firmy Media Expert. — My nie wahaliśmy się ani chwili. Akcja „Radosne dzieci zdrowieją szybciej” jest wyjątkowo piękna i jestem pewien, że elblążanie zjednoczą z nami siły.

Wystarczy przynieść nowe kredki, bloki, mazaki, wycinanki i inne materiały biurowe lub gry planszowe do redakcji „Dziennika Elbląskiego” przy ul. Rybackiej 35 lub do sklepów Media Expert. Zbiórka na rzecz dzieci z oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu potrwa do 7 czerwca.

— Będzie to również pomoc dla podopiecznych fundacji mieszkających w Elblągu i okolicy. Aktualnie mamy pod stałą opieką ośmioro dzieci, które są częstymi pacjentami szpitala i w przerwach między badaniami... strasznie się nudzą — mówi Iwona Żochowska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Pomóżmy im aktywnie i kreatywnie spędzić ten czas!

Media Expert, prócz wsparcia finansowego fundacji, przygotował dla maluchów małą niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie zebrane przedmioty zostaną przekazane szpitalowi już na początku czerwca. — Mamy nadzieję, że będą to książki, gry i materiały dydaktyczne, które nie tylko umilą maluchom pobyt szpitalny, ale ułatwią im nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami.

Dzieci ze szkół podstawowych również mogą przyłączyć się do akcji i wziąć udział w konkursie plastycznym „Radosne dzieci zdrowieją szybciej”. — Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice plastycznej. Zdjęcia lub skany należy przesłać drogą elektroniczną pod adres e-mail: fundacja@gazetaolsztynska.pl w terminie do 10 czerwca, do godziny 23:59. W temacie wiadomości należy wpisać: „Radosne dzieci zdrowieją szybciej” — wyjaśnia Iwona Żochowska.

Rysunki można także wysłać pocztą tradycyjną do 7 czerwca (decyduje data stempla pocztowego) pod adres: Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn z dopiskiem „Konkurs: Radosne dzieci zdrowieją szybciej”. Prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem autora wraz z danymi umożliwiającymi kontakt (nr telefonu, adres pocztowy, adres e-mail). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej przyszloscdladzieci.org.

— Postaramy się, by wszystkie rysunki zdrowych dzieci powędrowały do ich rówieśników w szpitalu — zapewnia Iwona Żochowska. — Razem wywołajmy uśmiech na twarzach maluchów. Śledźcie naszą akcję w „Dzienniku Elbląskim”!

masz

Regulamin konkursu plastycznego


Polub nas na Facebooku: