Czwartek, 2 lipca 2020

Podziel się:

Wyprawki szkolne dla dzieci finansują radni ze Szczytna

2014-08-14 09:04:15 (ost. akt: 2014-10-10 15:31:13)
Rozdanie wyprawek szkolnych 2014 r.

Rozdanie wyprawek szkolnych 2014 r.

Autor zdjęcia: UM Szczytno

Grupa radnych ze Szczytna oddaje część swoich diet, żeby kupić wyprawki szkolne potrzebującym dzieciom. — To wspaniała inicjatywa i świetny przykład na to, że osoby pełniące poważne funkcje w społeczeństwie, mogą realnie pomagać tym, którzy są w gorszej od nich sytuacji — chwali radnych Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. To do jej podopiecznych trafią wyprawki.

Polub nas na Facebooku:
— Radni ze Szczytna pokazali, że polityka to nie tylko mówienie o tym, co powinniśmy zrobić, żeby było lepiej. To także faktyczna pomoc — dodaje Żochowska.

Akcja radnych to nie jednorazowy pomysł. Już rok temu dzięki zebranym przez nich pieniądzom udało się wyprawić do szkoły trzydzieścioro dzieci. Większość z nich to mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Pomoc trafiła do rodzin, które nie mogą otrzymać wsparcia od instytucji publicznych, takich jak ośrodki pomocy społecznej.

— Bardzo wiele rodzin takiej pomocy nie dostaje tylko dlatego, że ich dochody przekraczają limit o jakąś drobną kwotę, na przykład 5 czy 10 zł. Przecież wcale nie są przez to w lepszej sytuacji od tych, którzy dostają na pomoc, bo mają nieco niższe dochody — dodaje Żochowska. I zachęca, aby także inni dołączyli do akcji zapoczątkowanej w Szczytnie.

— Każdy z nas może przekazać fundacji pieniądze, a dzięki temu my będziemy mogli kupić dzieciom wyprawki do szkoły — podkreśla Iwona Żochowska.
Polub nas na Facebooku: