Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

Moja szkolna wyprawka

2014-08-14 08:54:34 (ost. akt: 2014-08-14 09:12:40)

Autor zdjęcia: arch.prywatne

Ruszyła II edycja akcji pod tytułem „Moja Szkolna Wyprawka”. Jest to wspólna inicjatywa Szczycieńskich Radnych i „Fundacji Przyszłość dla Dzieci”. Celem akcji jest pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom w skompletowaniu wyprawek szkolnych.

Polub nas na Facebooku:
Radni ze Szczytna przeznaczyli część swoich diet, aby pomóc najbiedniejszym rodzinom, w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy do szkoły. Jak wiadomo wyprawka szkolna dla dziecka, to spory koszt dla rodziców, tym bardziej gdy w rodzinie jest więcej dzieci. Można starać się otrzymać dofinansowanie na wyprawkę, ale dochody rodziny nie mogą przekraczać pewnego limitu. Często bywa tak, że limit przekraczany jest o drobną kwotę i rodziny tego wsparcia nie otrzymują.

W zeszłym roku udało się skompletować 29 wyprawek szkolnych. Większość z nich trafiła do podopiecznych Fundacji mieszkających w Szczytnie. Dzieci otrzymały tornistry, a w nich znalazły się piórniki z wyposażeniem, zeszyty, bloki, farby, plastelina. Wręczono je podczas spotkania w Urzędzie Miasta. Początkowo akcja skierowana była do pierwszoklasistów, ale rozszerzono ją na uczniów klas I-III. Warto wspomnieć, że akcję „Moja Szkolna Wyprawka” wsparły znane osoby takie jak Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Hołowczyc, Mariusz Czerkawski.

W tym roku organizujemy drugą edycję.akcji „Moja Szkolna Wyprawka”. Wspierają ją: Radni Rady Miejskiej w Szczytnie Rafał Kiersikowski, Tomasz Łachacz, Arkadiusz Myślak, Robert Siudak, a także Radny Rady Powiatu Szczycieńskiego Waldemar Zimny. Mamy nadzieję, że uda nam się skompletować większą ilość wyprawek i tym samym wywołać uśmiechy na twarzach większej liczby dzieci.
Polub nas na Facebooku: