Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

Urzędniczki i policjantki zagrają dla chorych

2014-09-10 13:22:27 (ost. akt: 2014-10-03 11:28:20)

Autor zdjęcia: kk

W piątek, 12 września, na stadionie w olsztyńskim Kortowie odbędzie się charytatywny mecz między policjantkami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie a urzędniczkami z Sądu Okręgowego. W ten sposób panie chcą pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Pieniądze, które zostaną zebrane podczas meczu, zasilą konto fundacji. — To wspaniała inicjatywa. Myślę, że jest godna uwagi również ze względu na to, że mecz rozegrają właśnie kobiety. I to z dwóch powodów. Przede wszystkim piłka nożna jest sportem zdominowanym przez mężczyzn, więc może to być ciekawe z tej perspektywy. A kolejna sprawa, że urzędniczki powalczą w ten sposób ze stereotypami na swój temat. Pokażą swoją inną, sportową twarz, włożą trampki i wybiegną na boisko. Nie mogę się już doczekać — cieszy się Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Swojego udziału nie mogą się już również doczekać uczestniczki meczu. Jak zapowiadają, rywalizacja będzie zacięta. — Każda z drużyn będzie robiła wszystko, by wygrać. Choć nie wynik meczu jest najważniejszy, a środki, które zbierzemy i przekażemy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, zajmującej się m.in. finansowaniem dzieciom badań, zabiegów, operacji oraz leków — mówi asp. sztab. Małgorzata Kowalewicz z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Olsztynie.

Nietypowy mecz rozpocznie się o godzinie 16. Każdy, kto odwiedzi w ten dzień kortowski stadion, będzie mógł skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów. A będą to m.in. samochody rajdowe dostarczone przez team FastForward z Warszawy oraz firmę Staniszewscy z Olsztyna, segawy, gadżety motoryzacyjne i poczęstunek.

Fundację można wesprzeć nie tylko podczas wyjątkowego meczu. Jak to zrobić? Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na nr konta: Bank Pekao SA I o w Olsztynie, 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.


Nina Ramatowska
Polub nas na Facebooku: