środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Sama jest niepełnosprawna, a pomaga innym

2014-09-22 16:07:42 (ost. akt: 2014-10-03 10:51:23)
Takie zwykłe, niepozorne nakrętki mogą uratować życie dziecku

Takie zwykłe, niepozorne nakrętki mogą uratować życie dziecku

Autor zdjęcia: Katarzyna Michalska

Pani Aleksandra jest niepełnosprawna, a mimo to pomaga innym. Uzbierała dwa ogromne worki nakrętek i przekazała je fundacji „Przyszłość dla dzieci" działającej przy Gazecie Olsztyńskiej. - Każdy powinien pomagać innym. Niepełnosprawność nie jest przy tym barierą — mówi z uśmiechem pani Ola.

Polub nas na Facebooku:
Niezłomna i odważna. Wiele wymaga, ale najwięcej od siebie - tak mówią o niej znajomi. Mimo, że od 1996 roku jest niewidoma, to nie poddaje się i stara się żyć tak jak ci, którzy od losu dostali trochę więcej.
— Życie dotknęło mnie boleśnie — wspomina nieśmiało pani Aleksandra. — Straciłam wzrok, borykałam się z chorobami onkologicznymi Ale dziś nie chcę o tym pamiętać. Chcę cieszyć się życiem!
Pani Ola nie boi się wyzwań. Często powtarza, że niepełnosprawność to jedynie trudność, którą trzeba pokonać. Nie warto oglądać się na to, co się straciło, ale patrzeć naprzód, dostrzegać swój potencjał.
Pani Ola przy bloku, w którym mieszka, przygotowała ogródek i pielęgnuje kwiaty. Dokarmia bezdomne koty, których w okolicy nie brakuje. Pomaga niepełnosprawnym i zbiera dla nich plastikowe nakrętki.
— Każda forma pomocy potrzebującym jest bardzo ważna, ponieważ można ją przełożyć na różne wartości. Moje nakrętki mogą pomóc komuś w rehabilitacji albo w zakupie leków. Warto pomagać innym i tworzyć przy tym łańcuch ludzi dobrej woli — mówi.
Nie udało nam się namówić pani Oli na zrobienie zdjęcia. Jak tłumaczy — nie lubi rozgłosu i pochwał. Chcę tylko dawać radość i nadzieję innym.
— To nic mnie nie kosztuje, a czyni świat lepszym — dodaje skromna kobieta.


Do akcji "Zbieramy Nakrętki" może przyłączyć się każda placówka, instytucja czy osoba. Wystarczy zgłosić chęć udziału w akcji do Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn tel. (89)539 74 04 lub dostarczyć nakrętki do Biura Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ulicy Partyzantów 71 w Olsztynie czy do siedziby „Gazety Olsztyńskiej” przy ulicy Trackiej.
Polub nas na Facebooku: