Wtorek, 4 sierpnia 2020

Podziel się:

Trzeba pomóc, żeby Kacper słyszał

2014-10-29 10:13:10 (ost. akt: 2014-10-29 11:11:47)
Kacper Szymański

Kacper Szymański

Rehabilitacja, baterie do procesorów i wyjazdy na kontrole do lekarzy — tego teraz nie wolno zaniedbać. Kacper Szymański jest na dobrej drodze, żeby nieźle słyszeć. Jego rodzicom potrzebne jest jednak wsparcie.

Polub nas na Facebooku:
Kacper Szymański ma 4 lata i głęboki niedosłuch. Od dwóch miesięcy jest pełnoprawnym przedszkolakiem. Bawi się z dziećmi, słucha pań, z przedszkola wraca do domu zadowolony. Niczym niemal nie różni się od zdrowych dzieci. Poza tym, że ma głęboki niedosłuch. Od trzech lat ma wszczepiony implant w lewym uchu. Także prawe ucho miał niedawno operowane.

— Zabieg się udał i teraz tylko musimy dbać o to, żeby Kacper miał regularną rehabilitację, baterie na wymianę i kontrole w Światowym Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod Warszawą — mówi Marzena Szymańska, mama Kacpra i jego bliźniaka Kuby.

Pierwsze badanie po zabiegu nie pozostawiło wątpliwości: Kacper słyszy także na prawe ucho. Dlatego ważne jest, aby teraz nie zabrakło pieniędzy i żeby nie zaprzepaścić tego, na co dziecko czekało od dawna. Kacper jest podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Dzięki temu ma dofinansowanie do baterii, które trzeba wymieniać co trzy, cztery dni. Ma też pomoc przy rehabilitacji: a to szalenie ważne, aby miał regularny kontakt z surdologopedą.
— Wtedy ćwiczy słuch i logopeda sprawdza jak synek słyszy — mówi mama chłopca.

Rodzice bliźniaków nie są w stanie udźwignąć wszystkich wydatków. Aby ułatwić Kacprowi dostęp do specjalistów, przeprowadzili się z Działdowa do Olsztyna. I liczą na to, że tutaj uda się im dziecku dojść do pełnej sprawności.

DZIECI CZEKAJĄ:
W pracy, w domu, na poczcie. Wszędzie można zrobić przelew na konto Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci''. Choćby na drobną kwotę. Jeśli wpłat będzie dużo, poprawi się sytuacja dziesiątek dzieci, które są podopiecznymi Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci''. Pieniądze można wpłacać na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Polub nas na Facebooku: