środa, 8 kwietnia 2020

Podziel się:

Wpłać dzisiaj, baw się jutro

2014-12-10 09:46:08 (ost. akt: 2015-01-12 13:26:08)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Staramy się zwykle nie robić wielkiego halo z naszej działalności charytatywnej — mówi Krzysztof Cugowski, wokalista Budki Suflera. Tym razem akcja zasługuje jednak na głośne halo: wpłacając dzisiaj pieniądze na rzecz dzieci chorych na raka, można wygrać nagrodę.

Polub nas na Facebooku:
Krzysztof Cugowski zdaje się być zawstydzony. — Przecież to oczywiste, że pomożemy. Pytanie tylko, w jakim stopniu uda nam się pomóc dzieciom i ulżyć im w cierpieniu — mówi.
Odpowiedź zależy wyłącznie od naszych czytelników. Bo to internauci i czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej” zdecydują o tym, ilu dzieciakom będziemy mogli pomóc. Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" zorganizowała akcję "Odczaruj stwora na święta". To tę właśnie akcję wsparła Budka Suflera. Wśród osób, które dzisiaj (środa, 10 grudnia) wpłacą pieniądze na konto fundacji, rozlosujemy bilety na wyjątkowy koncert.

Budka Suflera żegna się już pomału ze swoją publicznością. W Olsztynie zagra dwa ostatnie koncerty w najbliższy czwartek.
— To już zamknięty obszar. W Polsce osiągnęliśmy wszystko, co można było osiągnąć. Moglibyśmy nagrać jeszcze jedną płytę, chociaż ponad 20 już ich nagraliśmy. Mnie zawsze przyświecała myśl, że każde działanie musi być perspektywiczne, powinno do czegoś prowadzić. A my już zaszliśmy na sam szczyt — mówił w rozmowie z Gazetą Krzysztof Cugowski.

Jednak Budka Suflera nie zejdzie ze sceny po cichu. Przy okazji chce pomóc innym. — Zwykle staramy się nie robić wielkiego halo z naszej działalności charytatywnej — przyznaje Cugowski. — Nie lubię, kiedy ktoś pyta: dlaczego pomagacie? No, jak to dlaczego? To oczywiste. Bezdyskusyjne. To przecież dzieci chore na raka.
Przedstawiciele fundacji bardzo liczą na to, że wsparcie legendy polskiej muzyki poruszy serca darczyńców. — Akcję zaczęliśmy tydzień temu i pieniądze ciągle spływają. Ślicznie za to dziękujemy. Mamy u siebie kilkadziesiąt dzieci chorych na raka. Są one w różnych stadiach leczenia. Każde z nich potrzebuje pieniędzy. Dużych pieniędzy. Bez tego ich szanse na wyzdrowienie maleją — podkreśla Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. I dodaje, że w przyszłym roku w województwie warmińsko-mazurskim lekarze zdiagnozują zapewne raka u kolejnych kilkudziesięciorga dzieci. A rodzice tych dzieci, a przynajmniej duża część z nich, poproszą o pomoc właśnie fundację założoną przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.

— Musimy być gotowi, żeby dać im pieniądze wtedy, kiedy będą tego potrzebowali — podkreśla Żochowska.

Muzycy Budki Suflera nagrają specjalny film, w którym będą zachęcali do wsparcia akcji "Odczaruj stwora na święta". Wideo będzie emitowane przed koncertami. Zespół przekazał także płyty z autografami oraz koszulki — zostaną one rozlosowane wśród tych, którzy wpłacą powyżej 50 zł na akcję (numer konta w ramce pod tekstem).
Partnerem akcji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Małgorzata Kundzicz
WEJDŹ I ODCZARUJ
Każdy może włączyć się do akcji. Wystarczy wejść na stronę przyszloscdladzieci.org/odczaruj i odczarować stwora na święta. Możesz też wpłacić pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „Odczaruj stwora”.
Polub nas na Facebooku: