Wtorek, 14 lipca 2020

Podziel się:

Razem z nami "Odczaruj stwora" i pomóż dzieciom w walce z rakiem

2014-12-11 08:49:47 (ost. akt: 2016-01-11 10:58:44)

Państwo może dużo, ale nie może wszystkiego — mówią ludzie zawodowo zajmujący się pomaganiem. Dlatego tak ważne są nawet drobne gesty zwykłych ludzi. Chcesz zrobić dzisiaj coś dobrego? Zrób to z nami!

Polub nas na Facebooku:
Wpłać pieniądze na konto 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. W tytule przelewu dopisz: „Odczaruj stwora”. To będzie bardzo pożyteczny uczynek: twoje pieniądze pomogą dzieciom chorym na raka. A tych dzieci jest mnóstwo.

Ich historie opowiemy w piątkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej". Pewne jest, że potrzeba dużo pieniędzy na rehabilitację dzieci, na leki, na dojazdy do lekarzy, na dziesiątki innych wydatków, o których ludzie niemający do czynienia z chorobami onkologicznymi nie mają, bo nie muszą, mieć pojęcia.

— Część wydatków w pewnym stopniu refunduje państwo, ale to nie wystarcza — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji "Przyszłość dla Dzieci", którą założył wydawca "Gazety Olsztyńskiej". Fundacja od lat pomaga dzieciom walczącym z rakiem i ich rodzicom.

Dlaczego państwo nie ponosi wszystkich kosztów leczenia? — Instytucje państwowe czy samorządowe starają się zapewnić przynajmniej te podstawowe potrzeby osób, które same nie są w stanie tego robić — mówi Elżbieta Skaskiewicz, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie. — Potrzeby ciągle rosną, a państwo nie jest w stanie zabezpieczyć wszystkich.

Dyrektor Skaskiewicz zauważa, że organizowanie się Polaków to także jeden z ważniejszych elementów demokracji.

— Wspólnymi siłami możemy zdziałać dużo dobrego, dlatego pomagajmy sobie wzajemnie. Osoby o portfelach zamożniejszych od innych ludzi często chętnie wspierają tych, którzy wsparcia potrzebują. Zwłaszcza grudzień jest dobrym miesiącem na taką działalność. Okres przedświąteczny jest specyficzny: wtedy chętniej otwieramy serca, a wraz z nimi portfele — dodaje Skaskiewicz.

Nie ma co kryć, że na to właśnie liczą rodzice dzieci, które toczą walkę na śmierć i życie. Rodzice maluchów i dzieci starszych, w których organizmie rozwija się rak. Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" zbiera teraz pieniądze na ich leczenie. Wymyśliła i zorganizowała akcję "Odczaruj stwora na święta". Stwór to ten paskudny rak, który atakuje różne części małych organizmów.

Pomóc można po prostu wpłacają pieniądze na konto fundacji. Będzie to jednocześnie połączenie przyjemnego z pożytecznym.

— Darczyńców będziemy nagradzali m.in. pierniczkami i ciasteczkami upieczonymi przez dzieci z ośrodka dla niesłyszących. Rozlosujemy także gadżety, które dostaliśmy od partnerów kampanii, czyli m.in. od zespołu Budka Suflera. Będą to płyty z autografami oraz koszulki — wylicza Iwona Żochowska.
Dzisiaj (11 grudnia) w Olsztynie Budka Suflera pożegnana się ze swoją publicznością. Odbędą się dwa koncerty, podczas których zostaną wyemitowane nagrania, w których muzycy zachęcają do wsparcia Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".

Partnerem akcji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Małgorzata Kundzicz
Polub nas na Facebooku: