środa, 12 sierpnia 2020

Podziel się:

Odczaruj stwora i pomóż dzieciakom

2014-12-15 08:59:16 (ost. akt: 2015-02-26 09:14:17)
Agata Wasilewska z siedmioletnim synkiem

Agata Wasilewska z siedmioletnim synkiem

Autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Czykwin

Pięcioro dzieci, najmłodsze z rakiem. Mąż właśnie zmarł. Mama przez dziewięć miesięcy jest z dzieckiem w szpitalu. Starsze rządzą w domu same. Właśnie takim dzieciom i rodzinom chce pomóc Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, która zorganizowała akcję „Odczaruj stwora na święta”.

Polub nas na Facebooku:
Historia rodziny spod Braniewa wstrząsnęła Agatą Wasilewską. Pani Agata poznała ją, kiedy ze swoim siedmioletnim Kubą jak zwykle przyjechała na chemioterapię do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Rozmawiała wtedy z mamą chłopca, który na leczenie przyjechał ze wsi pod Braniewem.
— Ona była w szpitalu z synkiem przez całe dziewięć miesięcy. W domu opiekę nad pozostałymi dziećmi przejęła najstarsza córka. Wszystko było na jej głowie — opowiada Agata Wasilewska. Ona sama bywa na oddziale hematologii i onkologii z Kubą, bo chłopiec walczy z rakiem jądra.

Nie wszyscy mają taki komfort
Kiedy pani Agata dowiedziała się o akcji „Odczaruj stwora na święta”, którą prowadzi Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, natychmiast się w nią włączyła.
— Mam wsparcie od pracodawcy. Pracuję w znanym w Olsztynie salonie meblowym. Pracodawca doskonale rozumie w jakiej jestem sytuacji i nie robi mi uwag z powodu zwolnień lekarskich. Ale wiem, że to wyjątek. Nie każdy ma taki komfort psychiczny — mówi Agata Wasilewska.
I stąd jej zaangażowanie w kampanię. — Mnóstwo rodzin, w których dziecko choruje na nowotwór, potrzebuje różnych form pomocy. I tej pomocy trzeba im udzielić — dodaje mama Kuby.

Każdy wpłaca tyle, ile może

Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, jest bardzo wdzięczna wszystkim, którzy wpłacaj pieniądze na akcję. — Wpłaty sukcesywnie wpływają. Chorych dzieci jest jednak bardzo dużo, dlatego potrzebujemy jeszcze więcej pieniędzy, aby wystarczyło dla wszystkich rodziców pilnie potrzebujących wsparcia — podkreśla Iwona Żochowska.
Najważniejsze konto tego miesiąca ma numer 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Konto należy do Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Jeśli chcesz pomóc rodzinom, które zmagają się z rakiem swoich dzieci, w tytule przelewu dopisz: „Odczaruj stwora”. Każda złotówka zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów leczenia, dojazdów do szpitali, rehabilitacji itp. — Każdy wpłaca tyle, ile może. Każdy grosz bardzo się przyda — podkreśla dyrektor Żochowska.
Pieniądze można po prostu przelać ze swojego konta na konto fundacji. Można też wysłać przekazem na adres: Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn, z dopiskiem „Odczaruj stwora”.
Na stronie internetowej przyszloscdladzieci.org/odczaruj można dosłownie odczarować stwora. Wpisz swoje imię, nazwisko, e-mail i numer telefonu. Podaj kwotę, jaką chcesz wpłacić. Kliknij. Zobaczysz od razu, ile stworów dzięki tobie uda się odczarować.

WEJDŹ I ODCZARUJ
Każdy może włączyć się do akcji. Wystarczy wejść na stronę przyszloscdladzieci.org/odczaruj i odczarować stwora na święta.
Możesz też wpłacić pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 z dopiskiem „odczaruj stwora”.
Partnerem akcji jest samorząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Małgorzata Kundzicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: