Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

Swoim 1 % pomóż potrzebującym

2015-01-22 12:49:40 (ost. akt: 2015-01-23 08:31:10)
Fot. archiwum Fundacji

Fot. archiwum Fundacji

Rozlicz podatek, a swoim jednym procentem pomóż potrzebującym. Zachęcają do tego zgodnie i przedstawiciele organizacji charytatywnych, i urzędnicy fiskusa.

Polub nas na Facebooku:
Osobom prowadzącym działalność gospodarczą i rozliczającym się na zasadzie ryczałtu na złożenie zeznań zostało jeszcze tylko półtora tygodnia. Do końca stycznia ich rozliczenia powinny być w urzędach skarbowych. Tylko w olsztyńskim urzędzie skarbowym w ubiegłym roku takich osób, łącznie z ludźmi rozliczającymi najem, było 8727.
— Każdy z nich może odpisać 1 proc. należnego podatku i przekazać go wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego — mówi Beata Drej-Wojciechowska, rzecznik prasowy Urzędu Skarbowego w Olsztynie.
Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci", wierzy, że duża część podatników wesprze dzieci, które są jej podopiecznymi. — Mamy pod opieką prawie 280 dzieci, młodszych i starszych. Wśród nich kilkadziesiąt to dzieciaki walczące z rakiem. Potrzebujemy też pieniędzy na wsparcie dzieci niepełnosprawnych czy chorych na inne schorzenia — wylicza Iwona Żochowska.
Beata Drej-Wojciechowska dodaje: — Przekazanie 1 proc. to bardzo łatwa sprawa. Wystarczy w zeznaniu wpisać w odpowiednią rubrykę numer KRS wybranej organizacji. Najprostszym sposobem będzie wysłanie zeznania rocznego za pośrednictwem strony www.portalpodatkowy.mf.gov.pl (zakładka e-Deklaracje). Wtedy intuicyjny program sam obliczy 1 proc. podatku należnego, a numer KRS wybranej organizacji wybrać można z interaktywnej listy, która dostępna jest podczas wysyłania PIT-a — podpowiada urzędniczka.

A Iwona Żochowska dodaje: — KRS Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci" to 0000148747.

Małgorzata Kundzicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: