Piątek, 29 maja 2020

Podziel się:

Kilometry złotówek na koncercie Perfectu

2015-03-11 14:03:08 (ost. akt: 2015-03-11 14:04:40)

Autor zdjęcia: Archwium GO/PK

Jak pomóc w rehabilitacji i leczeniu chorych dzieci? To proste. Wystarczy przyjść na koncert zespołu Perfect, wrzucić datek do puszki wolontariuszy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i dobrze się bawić. A dodatkowo wziąć udział w biciu rekordu Guinnessa! To wszystko jest możliwe dzięki akcji Kilometry Dobra.

Polub nas na Facebooku:
To już druga edycja ogólnopolskiej kampanii, w której bierze udział 30 organizacji charytatywnych. Na Warmii i Mazurach Kilometry Dobra prowadzi założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, która zajmuje się pomocą chorym dzieciom. Dzięki Kilometrom Dobra każdy może przyłączyć się do działań Fundacji. Zasady są proste. Przez trzy miesiące — od 3 marca do 31 maja — zbieramy monety o nominale 1 zł. Podczas finału akcji — 31 maja — w 28 miastach, spróbujemy ułożyć nieprzerwany ciąg monet 1 zł i pobić rekord Guinnessa. Monety można zbierać wszędzie: w szkole, w pracy, domu, wśród znajomych... A teraz również bawiąc się na koncercie zespołu Perfect. Koncert legendy polskiego rocka odbędzie się w czwartek w hali Urania. Początek o godz. 19. Wolontariusze Fundacji będą tam zbierali do puszek datki na rzecz Kilometrów Dobra.

Pomóżmy im w walce z chorobą
Mimo że akcja polega na zbiórce monet o nominale 1 zł, to do puszek wolontariuszy można wrzucić dowolną kwotę. Fundacja specjalnie na finał 31 maja rozmieni pieniądze, żeby ułożyć jak najdłuższy ciąg, który pozwoli na pobicie dotychczasowego rekordu. Długość węża będzie jednocześnie miarą dobroci darczyńców. I tak np. 20 zł to około pół metra dobra. — Wierzymy, że podczas koncertu uczestnicy skupią się nie tylko na zabawie, ale pomyślą również o naszych podopiecznych, chorych dzieciach, które walczą o swoje zdrowie i życie. Pokażmy, ile mamy w sobie dobra — zachęca Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Tym bardziej że koncert Perfectu w Olsztynie to wydarzenie. Muzycy zaprezentują się w akustycznych aranżacjach. Zagrają swoje największe przeboje i piosenki z płyty „DaDaDam”.

Kampanię Kilometry Dobra można oczywiście wesprzeć nie tylko podczas koncertu. Swoje datki można wrzucić do puszek znajdujących się w 20 sklepach Media Expert w województwie warmińsko-mazurskim, jak również samodzielnie przeprowadzić zbiórkę, a pieniądze dostarczyć Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Pieniądze, które zostaną zebrane w trakcie akcji w naszym województwie zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Wierzymy, że nam się uda
Kilometry Dobra to jedyna taka akcja, w której organizacje pozarządowe łączą się i wspierają w swojej działalności. Jej inicjatorem i organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Fundrisingu. Podczas pierwszej edycji wzięło w niej udział sześć organizacji, które uzbierały w sumie 246 800 zł. Z monet udało się ułożyć węża o długości 5,7 km. Rekord Guinnessa należy do organizacji z Austrii, która ułożyła węża o długości 75 km z jednoeurocentówek. — Wierzymy, że nam się uda, choć mamy świadomość, że cel jest ambitny. Żeby pobić rekord musimy zebrać 3,3 mln zł, co da nam 76 km dobra — mówi Jacek Mech, koordynator akcji.
Dlatego niezbędne jest wsparcie mieszkańców całego regionu. Zbiórki mogą organizować szkoły, firmy, ale i osoby prywatne. Zainteresowanym udziałem w kampanii Fundacja przekaże specjalne puszki oraz materiały informacyjne.

— A dla szkół mamy dodatkową niespodziankę w postaci konkursu. Placówka, która uzbiera najwięcej jednozłotówek, dostanie nagrodę — zachęca Iwona Żochowska.
Szkoły, firmy i organizacje, które chcą włączyć się w tę kampanię, zapraszamy do kontaktu z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” pod numerem telefonu: 89 539 74 04 lub przez e-maila: biuro@przyszloscdladzieci.org.

Szczegóły oraz regulamin akcji znajdują się na stronie www.przyszloscdladzieci.org
Polub nas na Facebooku: