Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

LISÓW DOŁĄCZYŁ DO KILOMETRÓW DOBRA

2015-03-30 08:44:44 (ost. akt: 2015-03-30 09:28:21)
Przez 3 miesiące, do 31 maja zbieramy monety o nominale 1 złotego   Fot. archiwum

Przez 3 miesiące, do 31 maja zbieramy monety o nominale 1 złotego Fot. archiwum

Miejscowość Lisów dołączyła do akcji Kilometry Dobra. Pieniądze zbierane są w miejscowym sklepie.

Polub nas na Facebooku:
— O akcji przeczytałam w Dzienniku Elbląskim, który prenumeruję i czytam codziennie. Mieszkańcy Lisowa mają hojne serca i zawsze są gotowi nieść pomoc, o czym przekonałam się już wiele razy — mówi Bożena Lemierska, właścicielka sklepu w Lisowie.
To właśnie w sklepie pani Bożeny stanęła puszka, do której zbierane są monety - między innymi z nich zostaną ułożone Kilometry Dobra — Proszę naszych mieszkańców o datki i nigdy nie odmawiają — mówi pani Bożena.
To już kolejna akcja charytatywna z udziałem Lisowa. — Pomagaliśmy między innymi siedmioletniej Madzi z Pasłęka. która walczyła z białaczką, o której pisaliście we wtorkowym Dzienniku Elbląskim — mówi pani Bożena
Finał akcji odbędzie się 31 maja w 28 miastach Polski, także na Warmii i Mazurach. Tego dnia spróbujemy ułożyć nieprzerwany ciąg monet o nominale 1 zł. Wszystko po to, żeby pomóc chorym dzieciom i pobić rekord Guinnessa.

To druga edycja kampanii charytatywnej
Do udziału w niej zgłosiło się 30 organizacji realizujących projekty charytatywne. W województwie warmińsko-mazurskim kampanię poprowadzi Fundacja „Przyszłość dla Dzieci" założona przez wydawcę „Dziennika Elbląskiego" i „Gazety Olsztyńskiej". Fundacja na co dzień zajmuje się pomocą chorym dzieciom pochodzącym z niezamożnych rodzin. Wesprzeć kampanię może absolutnie każdy: Wystarczy zbierać monety o nominale 1 zł i dostarczać je Fundacji lub wrzucić je do puszek we wszystkich 20 sklepach Media Expert w woj. warmińsko- mazurskim.
31 maja, podczas finału akcji, ułożymy długiego węża z uzbieranych wcześniej monet i spróbujemy pobić rekord Guinessa, który obecnie wynosi 75 kilometrów. Jego długość będzie miarą dobroci darczyńców, a zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na cele statutowe organizacji. W przypadku Fundacji „Przyszłość dla Dzieci" jest to finansowanie leczenia i rehabilitacji jej małych podopiecznych. Inicjatorem i organizatorem kampanii jest Polskie Stowarzyszenie Fundrisingu.

Do akcji może włączyć się każdy chętny
— Zapraszam wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie, licea, technika i pozostałe placówki edukacyjne do udziału w kampanii. Złotówki można zbierać w klasach i całą szkolą, jak również przeprowadzić zbiórkę podczas specjalnych wydarzeń, choćby festynów. Planujemy też zorganizować konkurs dla szkół. Placówki, które uzbierają najwięcej jedno złotówek dostaną nagrody — zachęca Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci".
Zainteresowanym udziałem w kampanii Fundacja przekaże specjalne puszki oraz materiały informacyjne. Zaproszenie dotyczy również firm, zakładów pracy i osób prywatnych z całego województwa warmińsko-mazurskiego.
— I razem może nam się udać. To jedyna taka akcja. Pokażmy jak wiele jest dobroci w mieszkańcach Warmii i Mazur — dodaje Iwona Żochowska.

Nina Ramatowska

Ułóż z nami Kilometry Dobra - zbierać złotówki może każdy!
Szkoły, firmy i organizacje chętne do włączenia się w kampanie zapraszamy do kontaktu z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci" pod numerem telefonu: (89) 539-74-04 lub przez maila: biuro@przyszloscdladzieci.org.
Szczegóły oraz regulamin akcji znajdują się na stronie www.przyszloscdladzieci.org.

WPŁAĆ TUTAJ
Źródło: Dziennik Elbląski

Polub nas na Facebooku: