Czwartek, 13 sierpnia 2020

Podziel się:

RATUJMY MAŁEGO ANTOSIA

2015-04-01 09:22:50 (ost. akt: 2015-06-09 09:57:03)
Trzyletni Antoś liczy na pomoc ludzi dobrej woli

Trzyletni Antoś liczy na pomoc ludzi dobrej woli

Autor zdjęcia: Fot. archiwum prywatne

To ważne! Pomóżmy w zbiórce na operację serca ratującą życie dla trzyletniego Antosia Mróz.

Polub nas na Facebooku:
ANTOŚ urodził się 8 listopada 2011 roku z wrodzoną wadą serca pod postacią Zespołu Niedorozwoju Lewego Serca (HLHS). Wada ta stanowi ogromne zagrożenie dla życia dziecka, gdyż lewa komora serca odpowiedzialna za pompowanie krwi do organizmu, jest całkowicie do tego niezdolna.

Istnieją dwie opcje leczenia kardiochirurgicznego: przeszczep serca oraz paliatywna rekonstrukcja serca. Paliatywny oznacza „przynoszący poprawę”, ale nie leczący. Zatem jest to operacja, która może znacznie poprawić stan dziecka, ale ostatecznie wady nie „zreperuje”. Serce nie będzie całkowicie zrekonstruowane i zdrowe. Leczenie operacyjne przeprowadzane jest w trzech etapach. Antoś ma już za sobą dwie skomplikowane operacje na otwartym sercu, przy zatrzymanym krążeniu i w głębokiej hipotermii, teraz czeka na trzecią. Te dwie operacje wykonał zespół kardiochirurgów w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Niestety mimo tego, że mamy w Polsce świetnych fachowców, to z powodu niewystarczających miejsc w szpitalach, kolejka oczekujących wydłuża się, dlatego te operacje przeprowadzane są późnym wieku, często za późno….W przypadku tej wady, upływający czas nie jest dobrym sprzymierzeńcem.

Antoś ma tylko jedną prawą komorę serca i będzie musiała mu ona wystarczyć na całe życie. Celem operacji Fontana, kończącej etapowe leczenie, jest normalizacja pracy komory (dalsze jej odciążenie) oraz normalizacja utlenowania krwi poprzez całkowite oddzielenie krążenia płucnego od systemowego. Nie chcemy ryzykować zdrowia, a przede wszystkim życia naszego dziecka, dlatego skontaktowaliśmy się z Profesorem Edwardem Malcem wybitnym kardiochirurgiem, który operuje dzieci z najcięższymi wadami serca w klinice w Münster w Niemczech.

ANTOŚ ZOSTAŁ ZAKWALIFIKOWANY DO TRZECIEJ OPERACJI, KTÓRA MA ODBYĆ SIĘ W 16 LIPCA 2015 ROKU, JEJ KOSZT TO 36,5 TYSIĄCA EURO.

Chcemy, aby nasz synek operowany był w nie pogarszającym się, czy krytycznym stanie zdrowia, tym bardziej, że jest to zabieg planowany i nieunikniony.

Prosimy więc wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc finansową, ponieważ tak wielki koszt operacji znacznie przekracza nasze możliwości. Wierzymy, że są wśród nas osoby, dla których los Antosia nie jest obojętny i że pomogą nam wygrać walkę o życie naszego dziecka.

"Życie to najcenniejszy skarb a naszym skarbem jest Antoś" - mówią rodzice małego Antosia Monika i Zbigniew Mróz.

WPŁAĆ TUTAJWspólnie z rodzicami Antosia prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe operacji Antosia. Dla chłopca ważna jest każda, nawet najdrobniejsza kwota. Już raz udało się zebrać ogromną sumę. Czy teraz może być inaczej?
Swoje wsparcie w walce o życie chłopca można przekazać wpłacając pieniądze na numer konta:
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517 z dopiskiem Antoni Mróz.

Polub nas na Facebooku: