Wtorek, 14 lipca 2020

Podziel się:

Wielka pomoc z małego datku, czyli przekażmy jeden procent naszego podatku

2015-04-14 08:23:01 (ost. akt: 2015-04-14 08:52:16)
Dziewięcioletnia Ola świetnie sobie radzi w szkole. Dużym wsparciem są dla niej koledzy, którzy chętnie jej pomagają

Dziewięcioletnia Ola świetnie sobie radzi w szkole. Dużym wsparciem są dla niej koledzy, którzy chętnie jej pomagają

Autor zdjęcia: Fot. archiwum prywatne

Nawet 1200 zł każdego miesiąca płacą rodzice Oli Królak za jej rehabilitację. Ale pieniędzy brakuje na przykład na dodatkowego logopedę. W efekcie ktoś obcy może nie zrozumieć tego, co mówi dziewczynka. Dlatego potrzebna jest pomoc finansowa. Jej rodzice apelują: " Pamiętajcie o nas przy rozliczaniu swoich podatków."

Polub nas na Facebooku:
Jedno spotkanie z logopedą raz w tygodniu po 45 minut. Cztery razy w miesiącu. Kropla w morzu potrzeb dziewięcioletniej Oli Królak z Węgorzewa. Ola ma kłopoty z mową, więc bardzo przydałyby się jej dodatkowe zajęcia.
— Rozumie co się do niej mówi, ale ktoś obcy nie zrozumie tego, co mówi Ola. Bardzo przydałyby się częstsze spotkania z logopedą. Ale na to nam brakuje — przyznaje Przemysław Królak, tata Oli. Sam jest żołnierzem zawodowym. Pracuje także jego żona. Mimo tego brakuje pieniędzy, aby opłacić dodatkowe zajęcia. Te, które finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia, nie wystarczają.
— A my opłacamy już rehabilitację Oli. Musimy ją dowozić do Kętrzyna. To 40 kilometrów w jedną stronę, więc też kosztuje. Koszty dojazdów zwraca nam Fundacja "Przyszłość dla Dzieci", której podopieczną jest Ola — mówi Królak. Ile kosztuje rehabilitacja? Zależy ile pieniędzy jest w domowym budżecie. Czasami mają 800 zł, czasami 1,2 tys. zł.
Ola jest uczennicą trzeciej klasy integracyjnej podstawówki w Węgorzewie. Jak mówi jej tata, uczy się tak sobie, ale za ro świetnie radzi sobie w szkole.
— Ogromnym wsparciem są dla niej inne dzieci. Pomagają jej w nauce, nawet pilnują, żeby nie stała jej się krzywda — opowiada Przemysław Królak. — Kiedyś podszedł do mnie chłopiec, kolega Oli, i powiedział: proszę pana, ja parę razy Olę wystraszyłem, ale już tego nie robię. Podejście dzieci do Oli jest świetne.
Rodzice dziewczynki wszystkich zachęcają do przekazywania 1 proc. podatku. Dla nich to naprawdę wielka pomoc.

Małgorzata Kundzicz


Pomóż, to proste!
Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest blisko 300 dzieci.
Jeśli chcesz im pomóc, możesz wpłacić pieniądze na konto:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Możesz też przekazać fundacji 1 % swojego podatku, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.
Okażmy serce! Razem możemy więcej!
Te dzieci na nas liczą!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: