Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

Majówkowy przepis będzie wyjątkowy, bo pomoże Mai

2015-04-28 08:12:01 (ost. akt: 2015-04-28 08:17:07)
Trzynastoletnia Maja Grzegrzółka (druga z lewej) choruje, odkąd skończyła pół roku. W sobotę to ona będzie główną bohaterką imprezy w Hotelu Warmińskim

Trzynastoletnia Maja Grzegrzółka (druga z lewej) choruje, odkąd skończyła pół roku. W sobotę to ona będzie główną bohaterką imprezy w Hotelu Warmińskim

Autor zdjęcia: Fot. Przemysław Getka

Cel Qulinarnej Majówki jest jeden — stworzyć przepis na zdrowie 13-letniej Mai Grzegrzółki z Działdowa. W sobotę do Olsztyna przyjedzie ponad 40 kucharzy ze znanych programów telewizyjnych. Odbędzie się także licytacja gadżetów i pokaz barmanów.

Polub nas na Facebooku:
Qulinarna Majówka rozpocznie się w sobotę o godz. 10 w Hotelu Warmińskim. Weźmie w niej udział ponad 40 kucharzy z programów telewizyjnych: Master Chef, Top Chef i Hell's Kitchen. Specjalnie z tej okazji kucharze przygotują wyjątkowe dania z kuchni świata. Oprócz dobrej zabawy i smakowania pyszności, kucharze pomogą przede wszystkim 13-letniej Mai Grzegrzółce z Działdowa. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez spółkę Edytor, wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.
Maja potrzebuje rehabilitacji, która kosztuje 50 tys. zł. Dziewczynka ma ataki bezdechu, potrzebuje częstych wizyt u okulisty, neurologa i ortopedy. Oprócz tego konieczna w jej przypadku jest operacja korygująca skoliozę i położenie miednicy. Trzynastolatka choruje, odkąd skończyła pół roku i do tej pory zdążyła odwiedzić już kilkudziesięciu krajowych lekarzy i nie mniej szpitali.
Sobotnie wydarzenie jest dopinane na ostatni guzik. — Maja jest bardzo podekscytowana — mówi jej mama Katarzyna Grzegrzółka. I dodaje, że emocje są coraz większe, ale wszystko idzie zgodnie z planem. — Dołączyli do nas harcerze z Olsztyna, mamy wsparcie jednej z olsztyńskich firm ochroniarskich, inna firma dostarczyła niezbędne produkty — wylicza kobieta, która od 11 lat samotnie wychowuje córkę.
I dodaje: — Ta akcja jest dla nas również doskonała zabawą, bo Maja uwielbia gotować. To także jeden z powodów, dla których robimy zbiórkę pieniędzy właśnie w takiej formie.
Jednym z kucharzy, który weźmie udział w Qulinarnej Majówce, jest pochodzący z Bartoszyc Daniel Hucik. — Od razu zgodziłem się przyjechać, bo to po prostu fajna inicjatywa — stwierdza kucharz, którego obecnie możemy oglądać w programie Hell's Kitchen, a 10 maja wystąpi w „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”. I dodaje, że jego ulubioną kuchnią jest warmińska i mazurska. — Nie wiem jeszcze, w której drużynie wystąpię i smakołyki której kuchni będę przyrządzał, ale na pewno sobie poradzę. Chciałbym trafić, na przykład na kuchnię włoską, jednak w sobotę przede wszystkim będzie się liczyła pomoc Mai — zaznacza pan Daniel.
Arkadiusz Klimkiewicz jest głównym kucharzem, zgodził się bezinteresownie poprowadzić kuchnię i swoim profesjonalizmem poprowadzi od strony kulinarnej całe wydarzenie. Wspólne gotowanie, obserwowanie, jak kucharze robią to na żywo i smakowanie specjałów to niejedyne atrakcje, jakie czekać będą w sobotę. Odbędzie się także m.in. licytacja gadżetów, pokazy kulinarne, pokaz barmanów z olsztyńskiej grupy Endi Bar. Dodatkowo zostanie rozegrany turniej Królewski Kucharz, a na koniec wystąpi teatr tańca i ognia Fuego.
Wstęp na Qulinarną Majówkę to datek wrzucony do puszki kosztuje 10 złotych dla dorosłych i 5 złotych dla dzieci do lat 12.
Całkowity dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Mai.


Mateusz Przyborowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: