Niedziela, 5 kwietnia 2020

Podziel się:

Wpiszesz 0000148747 i możesz być pewien, że chorym dzieciom będzie lżej

2015-04-28 08:23:54 (ost. akt: 2015-04-29 08:24:26)
Iwona Żochowska przypomina, ze jesli nie przekażemy jednego procenta podatku, to pieniadze trafią do budżetu państwa

Iwona Żochowska przypomina, ze jesli nie przekażemy jednego procenta podatku, to pieniadze trafią do budżetu państwa

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Ten numer można dopisać nawet w ostatniej chwili. Na kolanie na poczcie czy w urzędzie skarbowym. 0000148747 — wpisz go w odpowiednią rubrykę formularza podatkowego i przekaż pieniądze dzieciom z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Gdyby nie Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, rodzice Weroniki Kalaty nie mieliby czym opłacić rehabilitacji córki, dojazdów do lekarzy i leków dla dziecka. Podobnie jak u państwa Januszewskich, których Zuzia porusza się na wózku inwalidzkim. Rodzin, które skorzystały ze wsparcia fundacji, w ciągu 13 lat jej działalności było setki. Fundacja stawała na głowie, żeby pomóc każdemu. Kiedy w 2005 roku pojawiła się możliwość odpisywania 1 procenta, pojawiła się nadzieja, że dzięki tym pieniądzom przynajmniej część dzieci niepełnosprawnych stanie na nogi, że dzieci walczące z rakiem będzie stać na leki. Można wymieniać w nieskończoność choroby, z którymi borykają się sąsiedzi nas wszystkich. Bo Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga przede wszystkim dzieciom z naszego regionu.
Jeden procent powoli stawał się hitem. — Podczas gdy w 2008 roku z 1 procenta na na nasze konto wpłynęło 237 tys. zł., to w 2014 roku było to już 732 tys. zł. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki tym pieniądzom naprawdę konkretnie pomagamy konkretnym ludziom — podkreśla Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający fundacji. Dodaje przy tym, że wzrasta liczba dzieci, które fundacja obejmuje opieką. Siedem lat temu było ich około 40, teraz — 300.
Przedstawiciele organizacji pożytku publicznego liczą na to, że w tym roku na wpisanie KRS w odpowiednią rubrykę formularza zdecydują się osoby, które dotąd tego nie robiły. — Prosimy, żeby o tej możliwości nie zapominać. Tych kilka cyferek przełożymy na rzeczywistą pomoc dzieciom, które zmagają się z ciężkimi schorzeniami — zapewnia Iwona Żochowska. — Jeśli nie wpiszemy KRS, 1 procent naszego podatku trafi do budżetu państwa. Jeśli podatnicy chcą więc mieć wpływ na to, kto skorzysta z ich pieniędzy, niech przekażą je nam.
Rodzice chorych, którzy skorzystali już z opieki, są zgodni... — Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” opłacała nam koszty dojazdu do lekarzy, wymiany baterii w aparacie słuchowym i inne wydatki. Fundacja była przy nas wtedy, kiedy najbardziej potrzebowaliśmy pomocy — podkreśla Lucyna Kalata. A teraz? Sytuacja zmieniła się na lepsze. — Mąż znalazł pracę. Dlatego nie zwracaliśmy się do fundacji z prośbą o sfinansowanie wydatków na Weronikę. Wiemy, że jest mnóstwo dzieci w gorszej niż nasza sytuacji — podkreśla mama Weroniki.
Urszula Januszewska, mama Zuzi: — Nasza córka świetnie sobie radzi i w szkole, i poza nią. Śpiewa w kościelnym chórze, trenuje szermierkę. W ubiegłym roku zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Polski w szermierce na wózku. To wszystko byłoby niemożliwe bez 1 procenta.
— Zachęcam do przekazania go potrzebującym. I przypominam, że fundacji można pomagać nie tylko przy okazji rozliczania podatków. Przez cały rok zapraszamy wolontariuszy, namawiamy do zbierania plastikowych nakrętek i udziału w naszych akcjach. Przez cały rok można też przekazywać datki na nasze konto — podpowiada dyrektor Żochowska.


Małgorzata KundziczPomóż, to proste!
Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest blisko 300 dzieci.
Jeśli chcesz im pomóc, możesz wpłacić pieniądze na konto:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Możesz też przekazać fundacji 1 % swojego podatku, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.
Okażmy serce! Razem możemy więcej!
Te dzieci na nas liczą!

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: