Niedziela, 27 września 2020

Podziel się:

Nie trzeba wiele, by pomóc. Wystarczy 1 procent

2015-04-30 07:10:00 (ost. akt: 2015-04-30 09:21:12)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Czwartek to ostatni dzień na złożenie zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym. Wszystkich, którzy zostawili sobie ten obowiązek na ostatnią chwilę, namawiamy, aby wesprzeć 1 procentem Fundację „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Jeden procent podatku to może niewiele, ale jeśli się zbierze wszystkie odpisy, robi się pokaźna suma. Dzięki tym pieniądzom Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, założona przez wydawcę Gazety Olsztyńskiej, może pomagać setkom dzieci z naszego regionu.

Siedmioletni Jaś Szlasa z Olsztyna dzięki jednemu procentowi może się rehabilitować i leczyć. Chłopiec przeszedł przeszczep nerki. Dawcą została jego babcia. To była dla Jasia szansa na życie. Teraz chłopiec musi przyjmować leki immunosupresyjne zapobiegające odrzuceniu przeszczepionego organu.

— Wydatki na to wszystko są ogromne. Jaś ma skrzywiony kręgosłup i bardzo dużą wadę wzroku. Oba te schorzenia rehabilitujemy za prywatne pieniądze. Jest to możliwe wtedy, kiedy Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zwraca nam za leki — opowiada Kamila Szlasa.

W podobnej sytuacji jest około 300 dzieci z województwa warmińsko-mazurskiego, które są podopiecznymi Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. Każde z nich czeka na wsparcie.

— Jeśli ktoś nie chce czekać w kolejce na poczcie lub w urzędzie skarbowym, może skorzystać bezpłatnie z elektronicznej możliwości rozliczenia PIT. Jest to możliwe na naszej stronie internetowej www.przyszloscdladzieci.org — mówi Iwona Żochowska.

I dziękuje wszystkim, którzy już przekazali fundacji jeden procent podatku.

Małgorzata Kundzicz

Jeśli chcesz pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, możesz wpłacić pieniądze na konto: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887. Możesz też przekazać fundacji jeden procent swojego podatku, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: