Poniedziałek, 6 lipca 2020

Podziel się:

Bawili się, a przy tym pomagali

2015-05-14 08:14:58 (ost. akt: 2015-05-14 08:43:03)
Pierwszy Kortowiadowy Bieg Przełajowy musiał mieć stosowną oprawę i stroje :-)

Pierwszy Kortowiadowy Bieg Przełajowy musiał mieć stosowną oprawę i stroje :-)

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

67 studentów wzięło wczoraj udział w I kortowiadowym Biegu Przełajowym. Jeszcze więcej osób spróbowało swoich sił w maratonie zumby. Każdy z uczestników swoją obecnością wspomógł podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Polub nas na Facebooku:
Tegoroczną Kortowiadę tradycyjnie rozpoczął konkurs na najlepszy wystrój akademika, ale nie zabrakło także innych atrakcji. W tym roku po raz pierwszy został zorganizowany Bieg Przełajowy, w którym wzięło udział ponad 60 studentów. Zarówno podczas biegu, jak i maratonu zumby wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i studenci zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci w ramach akcji Kilometry dobra.

— Ideą pierwszego Biegu Przełajowego jest to, żeby dobrze się bawiąc, nieść pomoc dzieciom — mówi Paweł Aptowicz, organizator biegu. — Choć studenci biegają często dla dobrej zabawy jak egoiści, to przy okazji pomagają jak altruiści. Zależało nam, żeby pokazać tę ich pozytywną stronę.

— Chcemy uzbierać jak najwięcej. To z naszej strony całkowicie bezinteresowne działanie. No, może poza ogromną satysfakcją, że ktoś dzięki temu będzie miał się lepiej — mówi Beata Rzotkiewicz, wolontariuszka fundacji.

— Dzisiejszy bieg to świetny pomysł. Wrzuciłam już do puszki pięć złotych. Więcej nie mogłam, ale to zawsze coś — tuż przed startem powiedziała Anna Filipiuk, jedna z uczestniczek biegu.

— Ukończenie biegu to dla mnie nie tylko osobisty sukces. To także inicjatywa pomocy tym, którzy tu dziś biec nie mogli — powiedział tuż po zakończonym wyścigu Marek Maciejewski. Do mety dotarł jako trzeci. Bieg wygrał wygrał Konrad Nosarzewski, student V roku Wydziału Biologii i Biotechnologii. — Czuję się rewelacyjnie i chciałbym, żeby wszyscy podopieczni fundacji też mogli się tak zawsze czuć — powiedział zwycięzca.

Datki zbierane były także podczas drugiego maratonu zumby. Oprócz tych atrakcji można było wziąć udział także w turnieju frisbee, meczu koszykówki na wózkach oraz silent party na korcie tenisowym w kampusie. Już dziś o godz. 10 ze starówki wyruszy parada studentów. Dziś poznamy także tegoroczną Miss Wenus.

Ewelina Zdancewicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: