Niedziela, 12 lipca 2020

Podziel się:

Piknik rodzinny i akcja Kilometry Dobra z biciem rekordu

2015-05-25 09:11:13 (ost. akt: 2015-05-28 13:21:01)
Goście Pikniku Rodzinnego mogą liczyć na mnóstwo atrakcji i udział we wspólnym biciu rekordu Guinnessa

Goście Pikniku Rodzinnego mogą liczyć na mnóstwo atrakcji i udział we wspólnym biciu rekordu Guinnessa

Konkursy, występy artystyczne, tresura psów... To wszystko będzie czekało na gości już 31 maja na starówce podczas Pikniku Rodzinnego. Organizują go „Nasz Olsztyniak” z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”. Na scenie wystąpi Majka Jeżowska.

Polub nas na Facebooku:
Ostatnia niedziela maja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. I to dla całych rodzin! 31 maja w godz. 12-20 na olsztyńskiej starówce odbywać się będzie drugi piknik rodzinny, organizowany przez „Naszego Olsztyniaka”, i — po raz pierwszy — Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.

— W centrum naszej uwagi przede wszystkich są olsztyńskie rodziny. Na bieżąco sprawdzamy, co u nich słychać i przyglądamy się ich życiu. Cały czas dążymy także do ich integracji. Dlatego zapraszamy na nasz piknik! Będą atrakcje dla małych i dużych — zachęca Anna Szapiel-Danylczuk, redaktor naczelna „Naszego Olsztyniaka”.

Podczas pikniku nie zabraknie tańców, śpiewów, gier i konkursów. Maluchy będą miały okazję poszaleć w wozie strażackim i na dmuchańcach. Ciekawie zapowiadają się też pokazy pierwszej pomocy i tresury psów, a także porady dietetyczne. Na scenie wystąpią zespoły dziecięce i młodzieżowe. Piknik zakończy się występem znanej wszystkim dzieciom Majki Jeżoweskiej (początek koncertu o godz. 19).

Rozstrzygnięte zostaną także konkursy, które organizuje zarówno „Gazeta Olsztyńska”, jak i „Nasz Olsztyniak”. Poznamy więc Małego Księcia i Małą Księżniczkę, a także zwycięzców konkursu na zdjęcie rodzinne. Ponadto zaprezentowane zostaną prace w konkursie z okazji Dnia Dziecka, w którym maluchy pokazują na rysunkach, kim chcą zostać w przyszłości.

Na starówce rozstrzygniemy także ogólnopolską kampanię Kilometry Dobra. W akcji bierze udział 30 organizacji charytatywnych. Na Warmii i Mazurach prowadzi ją Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Zasady są proste. Przez trzy miesiące — od 3 marca do 31 maja — zbieramy monety o nominale 1 zł. Podczas finału akcji w 30 miastach zostanie ułożony nieprzerwany ciąg monet jednozłotowych. Monety można zbierać wszędzie: w szkole, w pracy, w domu, wśród znajomych.

Przypomnijmy, że wolontariusze Fundacji zbierali pieniądze m.in. podczas marcowego koncertu zespołu Perfect w Olsztynie, puszki przez prawie dwa miesiące były także we wszystkich taksówkach Green Taxi w Olsztynie. Akcję można nadal wesprzeć.

Aby włączyć się w akcję możesz:
1) dokonać wpłaty online klikając tutaj

2)wpłacić pieniądze na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”:
60 1240 1590 1111 0010 2270 6448 z dopiskiem „Kilometry Dobra”;

3) lub wrzucić pieniądze do oznaczonych skarbonek Wolontariuszom „Kilometrów Dobra”.
Wszyscy Wolontariusze biorący udział w organizowanych przez Fundację „Przyszłość dla Dzieci” zbiórkach posiadają identyfikatory.

Podczas pikniku na starówce ułożony zostanie ciąg z monet o nominale 1 zł w celu pobicia aktualnego rekordu Guinnessa i jednocześnie ustanowienia nowego rekordu Polski. Obecny rekord Guinnessa należy do Austriaków, gdzie długość miliona jednocentówek euro wyniosła 75,24 km. Dodajmy też, że 20 zł to około pół metra dobra.

Mimo że akcja polega na zbiórce monet o nominale 1 zł, to do puszek wolontariuszy można wrzucić dowolną kwotę. — Specjalnie na finał rozmienimy pieniądze, żeby ułożyć jak najdłuższy ciąg, który pozwoli na pobicie dotychczasowego rekordu — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Partnerem II Pikniku Rodzinnego jest wojewoda warmińsko-mazurski. Impreza odbędzie przy okazji XVII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Mateusz Przyborowski

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: