środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Rodzinnie i bezpiecznie na Pieczewie z charytatywnością w tle

2015-05-26 10:52:22 (ost. akt: 2015-05-27 10:45:41)

W sobotę, 23 maja, na boisku szkolnym Gimnazjum nr 13 w Olsztynie przy ul. Jeziołowicza 2, w godz. 10-14 odbył się festyn pod hasłem: „Rodzinnie i bezpiecznie". W tym roku był to festyn szczególny, gdyż organizatorzy przyłączyli sie do charytatywnej akcji Kilometry Dobra organizowanej przez olsztyńska Fundację „Przyszłość dla Dzieci". Zamierem organizatorów było pokazanie mieszkańcom osiedli Pieczewa i Jarot oraz wszystkim przybyłym wartości i roli rodziny oraz jak ważne jest bycie razem i wspólne spędzanie czasu.

Polub nas na Facebooku:
Festyn „Rodzinnie i bezpiecznie" to Osiediisko Kultury, które było przedsmakiem tego, co czeka nas w trakcie Olsztyńskiego Lata Artystycznego.
W programie nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, przeglądów lokalnych talentów, występów zespołów muzycznych i tancerzy z olsztyńskich szkół tańca. Mali teatromani obejrzeli ciekawy spektakl szkolnego Teatru Światło i Cień.
Było też coś dla fanów sportu. Aktywni zmierzyli się z konkurencją na rowerowym torze przeszkód, obejrzeli pokaz zumby i sztuk walki.
Można też było porozmawiać z Sebastianem Chrzanowskim, kierowcą rajdowym i zobaczyć wystawę Mleczko & Hołowczyc „Bądź bezpiecznym - kierowcą".
W programie pikniku zorganizowano turniej piłki nożnej i siatkarskich dwójek, gry i zabawy sprawnościowe, spinning maraton.
Zorganizowano też inne liczne zabawy i konkursy. Przybyli mogli posmakować specjałów w kąciku z gastronomią.Pamiętajmy - już 31 maja 2015 r. (niedziela) na olsztyńskiej starówce kolejna okazja do miłego spedzenia czasu z całą rodziną - Piknik Rodzinny organizowany przez „Naszego Olsztyniaka" oraz Fundację „Przyszłość dla Dzieci". Startujemy o godzinie 12:00. Gwiazdą pikniku będzie Majka Jeżowska.
Polub nas na Facebooku: