Wtorek, 29 września 2020

Podziel się:

Ten dzień należy do rodziny

2015-05-28 13:12:29 (ost. akt: 2015-05-28 13:32:14)
Goście Pikniku Rodzinnego moga liczyć na jedno: nikt się nie będzie nudził. Program imprezy jest pełen atrakcji dla każdego.

Goście Pikniku Rodzinnego moga liczyć na jedno: nikt się nie będzie nudził. Program imprezy jest pełen atrakcji dla każdego.

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Już w niedzielę na olsztyńskiej starówce odbędzie się Piknik Rodzinny. Podczas niego ogłosimy między innymi wyniki organizowanej przez ,,Gazetę Olsztyńską" zabawy rysunkowej. A gwiazdą imprezy będzie Majka Jeżowska.

Polub nas na Facebooku:
Organizowany przez „Naszego Olsztyniaka” i „Fundację Przyszłość dla Dzieci” Piknik Rodzinny będzie całkowicie poświęcony rodzinom, a szczególnie dzieciom, które dzień później, czyli 1 czerwca, będą obchodzić swoje święto. Piknik Rozpocznie się w samo południe od godziny 12, a jako pierwszy na scenie pojawi się najmłodszy polski raper MC Antek.
Podczas imprezy będzie też m.in. wielkie malowanie buziek, pokazy szermierki, strefa gier planszowych oraz występy przedszkoli „Promyczek” i „Patryk”. Strażacy ochotnicy z Klebarka Wielkiego postawią na starówce wóz strażacki, a swoje umiejętności zaprezentują psy policyjne i ich opiekunowie. Pojawią się też ratownicy medyczni, którzy udzielą lekcji pierwszej pomocy. Odwiedzą nas również specjaliści ze szpitala dziecięcego, którzy sprawdzą m.in. poziom odruchów sensorycznych u dzieci. Każdy będzie mógł też znaleźć swojego przyjaciela. Na nowych właścicieli będą bowiem czekać zwierzaki ze Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie.
Na Starym Mieście w Olsztynie rozstrzygną się także ważne konkursy i akcje organizowane przez „Gazetę Olsztyńską”, bo dowiemy się, kto został Małym Księciem i Małą Księżniczką.
Swój finał będą miały Kilometry Dobra, ogólnopolska kampania charytatywna, którą w województwie warmińsko-mazurskim prowadzi „Fundacja Przyszłość dla Dzieci”. Przypomnijmy, że podczas finału ułożymy węża z monet o nominale 1 zł i spróbujemy pobić rekord Guinnessa. Fundusze, które zebrano podczas trwania akcji zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie małych podopiecznych Fundacji.
Na koniec tego radosnego dnia na scenie wystąpi gwiazda Pikniku Rodzinnego, doskonale wszystkim znana Majka Jeżowska.
Podczas Pikniku Rodzinnego dowiemy się też, które prace nadesłane do „Gazety Olsztyńskiej” zostaną nagrodzone i wyróżnione w zabawie rysunkowej organizowanej z okazji Dnia Dziecka. Przypomnijmy, że nasi mali czytelnicy przez kilka tygodni przysyłali do nas rysunki na temat tego, kim chcą zostać w przyszłości. Zgodnie z regulaminem czekaliśmy na nie do 25 maja. I mamy ich już setki!
Swoje prace zdążyli nam dostarczyć podopieczni Przedszkola Miejskiego nr 1 w Olsztynie. Ich pomysły na przyszłość były dość nietypowe. — Na przykład Przemek chciałby wydobywać złoto. W naszym przedszkolu jest też przyszła łyżwiarka figurowa oraz akrobatka, która narysowała siebie wykonującą skomplikowane figury gimnastyczne. A nawet znalazł się biolog naukowiec, który w przyszłości chce wynaleźć lek na ebolę. Jestem naprawdę zaskoczona ich pomysłowością — opowiada Katarzyna Dobrońska, wychowawczyni w PM nr 1.
Dzieci solidnie przyłożyły się do rysunków. Pracowały nad nimi kilka dni. Nie musiały się też ograniczać do konkretnej metody, dlatego używały kredek, farb i flamastrów. — Dzieci bardzo przeżywały te rysunki. Twierdzą bowiem, że to decyzje ostateczne, dlatego jeśli już oddały rysunek, to koniecznie muszą zostać tym, kogo na nim przedstawiły — śmieje się Sylwia Górnecka, nauczycielka w przedszkolu.
Jakie jeszcze marzenia mają dzieci? Będzie można dowiedzieć się w poniedziałek 1 czerwca. Tego dnia razem z „Gazetą Olsztyńską” ukaże się specjalny dodatek, w którym zostanie opublikowana część prac. A na okładce Gazety znajdzie się rysunek, który zajmie w zabawie pierwsze miejsce.

Nina Ramatowska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: