Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Przyjdź do lekarza z noworodkiem

2015-06-24 08:25:46 (ost. akt: 2015-06-24 10:39:22)
Iwona Żochowska, dyrektor Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Iwona Żochowska, dyrektor Fundacji "Przyszłość dla Dzieci"

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Wystarczy zarejestrować dziecko przez telefon i gotowe. Bezpłatne porady neonatologów i specjalistów m.in. od pielęgnacji i karmienia noworodków odbędą się w sobotę 27.06. w szpitalu dziecięcym w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:
Rodzice noworodków mogą w sobotę przyjść z dziećmi do szpitala dziecięcego. Wszystko dzięki specjalistom placówki oraz wspólnej akcji Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i firmy Michelin. Sobotnie badania i porady to część akcji „Pomocy Moc”, dzięki której na oddział noworodków szpitala trafiła centrala intensywnego nadzoru. Teraz fachowcy, aby podziękować za urządzenie, chcą podzielić się swoją wiedzą z rodzicami maluchów i zapraszają na bezpłatne badania i warsztaty.
— W sobotę będzie pacjentów przyjmowało dwoje lekarzy neonatologów w dwóch gabinetach. Zapraszamy rodziców z dziećmi do trzeciego miesiąca życia — mówi Grzegorz Adamowicz z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Będzie również można skorzystać z podpowiedzi specjalistów pracujących w Poradni Zaburzeń Laktacyjnych i Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Aby dostać się do lekarza lub do poradni, wystarczy wcześniej zarejestrować się. Dzwonić można od środy do piątku w godz. 9-14 pod numer telefonu 89 539 34 56. Nie są potrzebne żadne skierowania.
Z kolei w godz. 10-11.30 odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców wcześniaków (sala konferencyjna szpitala dziecięcego, pierwsze piętro). Poprowadzą je pediatra i neonatolog, międzynarodowy dyplomowany konsultant laktacyjny oraz fizjoterapeuta.
— Mamy na oddziale coraz więcej wcześniaków — przyznaje dr n. med. Anna Kossakowska-Krajewska, pediatra i neonatolog z Oddziału Klinicznego Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. — Dysponujemy specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem, dlatego chcemy służyć pomocą rodzicom nie tylko podczas pobytu w szpitalu, ale również wówczas, gdy wracają z dziećmi do domu i mają wątpliwości, w jaki sposób opiekować się tak małymi dziećmi. Szkoła Rodzica Wcześniaka to możliwość uzyskania porad od specjalistów, którzy na co dzień zajmują się dziećmi urodzonymi przed terminem (zaczynając od leczenia, na rehabilitacji, karmieniu i szeroko pojętej pielęgnacji kończąc), a także wymiany doświadczeń z innymi rodzicami wcześniaków.
Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, podkreśla że ważna jest wiedza rodziców i umiejętność odpowiedniego reagowania w trudnych sytuacjach. To dlatego po raz kolejny akcja „Pomocy Moc” skierowana jest do wszystkich mieszkańców regionu.

Małgorzata Kundzicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: