Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

Pomocy moc

2015-06-25 10:02:42 (ost. akt: 2015-06-25 12:25:01)
pomocy moc

pomocy moc

Centralę intensywnego nadzoru dosłownie wybiegali i wyjeździli na rowerach pracownicy firmy Michelin. Ich pracodawca za każdy przejechany lub przebiegnięty kilometr wkładał do wspólnej skarbonki 20 zł. Chętnych pracowników i kilometrów było tyle, że uzbierało się aż 47 436 zł. Te pieniądze Michelin przekazał Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” na wspólną akcję „Pomocy Moc”.

Polub nas na Facebooku:
W ubiegłych latach współpraca Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" i Michelin Polska była równie udana.

„Serce dla serca”- akcja rozpoczęta w październiku 2011 r przekazaniem nowego kardiomonitora, który służy do monitorowania funkcji życiowych na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Sprzęt wart 35 tys. zł ufundowały firma Michelin Polska i Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Akcji towarzyszyła biała sobota, kiedy to każde dziecko mogło za darmo i bez skierowania zbadać swoje serce. Akcja skierowana była w szczególności do dzieci, które wcześniej nie były badane. Z badań skorzystało ponad 40 dzieci.
Więcej informacji znajdziesz tutaj

"Miej oko na oko”- akcja, kontynuacja akcji „Serce dla serca”, odbyła się w roku 2013. Fundacja, we współpracy z firmą Michelin zakupiła Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie aparaty do badań okulistycznych: tonometr i autorefraktometr, a podczas białej soboty, każde dziecko mogło przebadać swój wzrok i uzyskać poradę specjalisty.
Więcej informacji znajdziesz tutaj

Pomocy Moc dla zdrowia dzieci – kwiecień 2014, Akcja „Pomocy moc" to wspólna inicjatywa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, Michelin Polska oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Już trzeci raz wspólnie doposażyliśmy szpital oraz edukowaliśmy pacjentów i rodziców w kierunku wczesnej diagnostyki chorób dziecięcych, tym razem chorób nowotworowych. Cykl ten zapoczątkowaliśmy w roku 2011 akcją „Serce dla serca”, w roku 2013 kontynuowaliśmy pod hasłem „Miej oko na oko”. Tegoroczną akcję „Pomocy moc” zapoczątkowało przekazanie szpitalowi dziecięcemu w Olsztynie wartego 35 tys. zł mikrotomu, czyli aparatu do skrawania preparatów. Kolejnym etapem naszej akcji, była „biała niedziela”, podczas której można było skorzystać z konsultacji pięciu specjalistów za darmo i bez skierowania.
Więcej informacji znajdziesz tutajPolub nas na Facebooku: