środa, 27 maja 2020

Podziel się:

Twoje dziecko dostanie szansę

2015-06-26 12:04:49 (ost. akt: 2015-06-26 12:14:01)
Zarejestruj się i idz na specjalistyczną wizytę bez skierowania do szpitala dzieciecego w Olsztynie

Zarejestruj się i idz na specjalistyczną wizytę bez skierowania do szpitala dzieciecego w Olsztynie

Jeszcze tylko dzisiaj, 26 czerwca rodzice noworodków mogą zgłaszać się na szybkie wizyty do neonatologa. Wystarczy zarejestrować dziecko przez telefon, żeby zostało przyjęte bez skierowania. Warto skorzystać z takiej szansy.

Polub nas na Facebooku:
Lekarze z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie specjalnie przyjdą w sobotę na dyżury, żeby przyjąć jak najwięcej małych dzieci. Dyżurować będą specjaliści z oddziału klinicznego patologii i wad wrodzonych noworodków i niemowląt. To niezwykła okazja, żeby lekarze obejrzeli dziecko, zbadali i zdiagnozowali w razie jakichś nieprawidłowości. Sobotnia wizyta może bardzo przyspieszyć leczenie, jeśli będzie ono potrzebne.
Lekarze i inni specjaliści ze szpitala swoją pracą chcą podziękować za centralę intensywnego nadzoru, którą dzięki wspólnej akcji Pomocy Moc szpitalowi przekazała Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” i Michelin Polska. Aby na to urządzenie zarobić, pracownicy firmy biegali i jeździli rowerami, a ich pracodawca za każdy kilometr wypłacał 20 zł. Uzbierało się ponad 47 tys. zł. Pieniądze wystarczyły na zakup niezbędnego na oddziale noworodków sprzętu.
Poza lekarzami dyżurować będą także inni specjaliści. Będzie m.in. kolejne spotkanie zorganizowanej w placówce Szkoły Rodziców Wcześniaka. Pierwsze odbyło się w marcu.
Doktor Anna Kossakowska-Krajewska, pediatra i neonatolog, przyznaje, że na oddziale jest coraz więcej wcześniaków.
— Leczyliśmy już dzieci z masą urodzeniową zaledwie 480 gramów — mówi lekarz. I zapewnia, że rodzice wcześniaków nie są pozostawiani sami sobie także po wyjściu ze szpitala. Zresztą będzie się o tym można przekonać właśnie w sobotę. Na miejscu będzie choćby fizjoterapeuta Danuta Krzywda, Iwona Nadratowska, międzynarodowy dyplomowany konsultant laktacyjny oraz dr Anna Kossakowska-Krajewska.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i planowane jest do godz. 11.30. Odbędzie się w sali konferencyjnej szpitala dziecięcego (na pierwszym piętrze).
Ciągle są miejsca. Podobnie jak na wizyty u neonatologów. Aby zarejestrować dziecko do lekarza, wystarczy tylko zadzwonić pod numer 89 539 34 56 dzisiaj w godz. 9-14.
Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, podkreśla, że warto skorzystać z tej okazji.
— Wczesne i prawidłowe diagnozowanie noworodków może uchronić je od poważniejszych chorób lub powikłań w późniejszym wieku. Trafia do nas sporo dzieci, także tych najmłodszych. Odpowiednia reakcja rodziców i korzystanie ze specjalistycznej pomocy może spowodować, że mniej dzieci będzie musiało korzystać z naszej pomocy — zachęca Żochowska.
A Dorota Szmyt, pielęgniarka z oddziału noworodków, przypomina, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja maleńkich dzieci.
— Niektórzy rodzice boją się na przykład pielęgnacji kikuta pępowinowego. Nie wiedzą też, jak postępować w przypadku infekcji. Nie mają świadomości, co sami mogą zrobić w domu, żeby pomóc swojemu dziecku. O tym wszystkim będziemy mówili w sobotę — mówi Dorota Szmyt.
Zarówno wizyta u neonatologa, jak i udział w warsztatach są całkowicie bezpłatne.
wyimek
Aby zarejestrować dziecko do lekarza, wystarczy tylko zadzwonić pod numer 89 539 34 56 dzisiaj w godz. 9-14. Spotkania i bezpłatne wizyty odbędą się w sobotę w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: