Niedziela, 27 września 2020

Podziel się:

TO BYŁ FAJNY DZIEŃ PEŁEN RADOŚCI, ŚMIECHU I POZYTYWNYCH EMOCJI

2015-07-20 14:22:24 (ost. akt: 2015-07-20 14:34:22)
W tym roku było nie tylko sportowo, ale i bajecznie kolorowo

W tym roku było nie tylko sportowo, ale i bajecznie kolorowo

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Już drugi raz Fundacja „Przyszłość dla Dzieci' wraz z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie zorganizowała festyn integracyjny.

Polub nas na Facebooku:
Festyn pod hasłem „Dzień radości i uśmiechu na sportowo" odbył się w czwartkowe popołudnie. Mimo trochę niesprzyjającej pogody na boisku przy OSW zjawiło się wielu chętnych do dobrej zabawy.
— Bardzo się cieszę, że podopieczni fundacji i wychowankowie ośrodka mogą razem się bawić — mówiła Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci — To jest okazja do przełamania barier.

W tym roku festyn miał charakter sportowy. Odbyły się mecze siatkówki, pokazy szermierki oraz taekwondo. Na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia i pokaz wielkich baniek mydlanych. Z tych wszystkich atrakcji zadowolona była dziesięcioletnia Monika, podopieczna fundacji, która na festyn przyszła z mamą. — Panie zrobiiy mi fryzurę. Podoba mi się tu i chcę być na festynie do końca — zapewniała.

Na festyn przybyła również Iwona Kowalewska z dziewięcioletnią córką Wiktorią i półtorarocznym synem Arturem. — W ubiegłym roku też tutaj się bawiliśmy — mówiła pani Iwona. — Było bardzo łajnie, więc postanowiliśmy to powtórzyć. Córka pani Iwony cierpi na porażenie mózgowe i epilepsję lekooporną. Podopieczną fundacji jest od kilku lat. — Dzięki fundacji Wiktoria jest rehabilitowana i jeździ na turnusy — podkreślała pani Iwona. — Dostaliśmy też dofinansowanie na specjalistyczny wózek dla córki.

Iwona Żochowska zaznaczała, że podopieczni fundacji mogą wiele się nauczyć od dzieci niesłyszących: — Sama obcując z dziećmi nie-słyszącymi dowiaduję się, jak wygląda ich życie w rzeczywistości.

Jak podkreślała dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Krystyna Wyrzykowska, ważne w pracy- z nie-słyszącymi dziećmi jest wspomaganie ich rozwoju. — Od nowego roku otwieramy kierunek: fotograf. To nowa oferta dla niesłyszących — poinformowała.

Wczorajszą imprezę zakończyła zabawa przy rytmach zumby i wspólne grillowanie.

Aleksandra TchorzewskaŹródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: