Sobota, 11 lipca 2020

Podziel się:

W wodzie i na lądzie dla podopiecznych fundacji

2015-08-04 08:11:26 (ost. akt: 2015-08-04 08:45:50)
Szymon ma 2,5 roku i poparzenia 20% ciała, w tym twarz, szyję i ręce. Rodzice poparzonego chłopca potrzebuja pieniędzy na jego leczenie.

Szymon ma 2,5 roku i poparzenia 20% ciała, w tym twarz, szyję i ręce. Rodzice poparzonego chłopca potrzebuja pieniędzy na jego leczenie.

Autor zdjęcia: Fot. archiwum prywatne

W weekend na miłośników aktywnego wypoczynku czekają pływackie i biegowe atrakcje. Ale to nie wszystko, bo podczas warsztatów będą zbierane pieniądze na leczenie dwóch chłopców, podopiecznych Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci''.

Polub nas na Facebooku:
W sobotę i niedzielę będzie można świetnie się bawić i jednocześnie pomóc podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — Pawełkowi i Szymonkowi, którzy ulegli ciężkim poparzeniom.

Dlatego warto pojawić się 8 i 9 sierpnia w Pałacu Pacółtowo. To odrestaurowany ponaddwustuletni zespół pałacowo-parkowy, położony na obrzeżach Wzgórz Dylewskich. Coś dla siebie znajdą tu fani pływania, ale też amatorzy biegów. Dla pływaków zostanie udostępniony zewnętrzny basen. W sobotę będzie tam można wziąć udział w warsztatach pływackich pod okiem ekspertów z Aquasfera Masters Olsztyn. W programie są zajęcia z doskonalenia techniki pływania i trening pływacki przeznaczony dla każdego. To nie wszystko.

— Będzie można uzyskać profesjonalne rady od zawodowców, sprawdzić swoje umiejętności — wyjaśnia Michał Kieres, koordynator imprezy. — Natomiast w niedzielę wychodzimy na ląd i intensywnie używamy swoich nóg. Dla miłośników biegania przygotowaliśmy trening z Pawłem Pszczółkowskim, postacią, którą zna chyba każdy, kto interesuje się biegami — dodaje Michał Kieres.

Niedzielne warsztaty odbędą się w malowniczych plenerach przypałacowych. Wszystkie te atrakcje będą dostępne za darmo. Będzie można poprawić technikę biegową i poszerzyć swoją lekkoatletyczną wiedzę. Tu też profesjonaliści zadbają o to, aby każdy z uczestników wykonywał ćwiczenia prawidłowo i pamiętał o rozgrzewce i rozciąganiu mięśni. Organizatorzy zachęcają też do wypróbowania profesjonalnych przyrządów do treningu biegowego. Do akcji przyłączyło się też położone 4,5 kilometra dalej muzeum w Grunwaldzie. Z pałacu wyruszy tam wycieczka biegowa. Oprócz treningu, uczestnicy będą mogli bez opłat zwiedzić grunwaldzkie muzeum.

Warunkiem wzięcia udziału w dwóch dniach warsztatów jest wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz Fundacji Przyszłość dla Dzieci. Pieniądze, które wpłyną na konto fundacji tym razem trafią do dwóch potrzebujących pomocy chłopców.

Pawełek to 6-latek. Urodził się jako zdrowy chłopiec. W lipcu 2014 roku. W wyniku nieszczęśliwego wypadkowi uległ poważnemu poparzeniu, które objęło 30 proc. tułowia chłopca. Przez około trzy miesiące przebywał na oddziale szpitalnym Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala.

Drugi z chłopców Szymonek ma 2,5 roku. To pogodne i radosne cdziecko. Rok temu także uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i doznał poparzeń II i III stopnia. Poparzeniu uległo 20 proc. jego ciała. Ucierpiała twarz, szyja i obie ręce dziecka. Bezpośrednio po wypadku chłopczyk poddany został częściowemu przeszczepowi skóry.

Iwona Żochowska, dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, przypomina, że opieka nad poparzonymi dziećmi pochłania ogromne kwoty. Tym bardziej powinniśmy włączyć się w weekendowe wydarzenia. To szansa, żeby popracować nad swoją formą i przy okazji pomóc Pawełkowi i Szymonowi.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest skończone 18 lat i wpłata dowolnej kwoty na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. W tytule opłaty należy wpisać „Paweł i Szymon”. Należy też wysłać e-mail ze zgłoszeniem na adres: events.manager@palacpacoltowo.pl. Powinno tam się znaleźć imię i nazwisko oraz informacja, w którym dniu imprezy chcemy wziąć udział.

Katarzyna Guzewicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: