środa, 27 maja 2020

Podziel się:

NAKRĘTKI ZBIERAM, BO CHCĘ POMAGAĆ!

2015-09-17 07:49:46 (ost. akt: 2015-09-17 08:16:17)
W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Olsztynie dzieci dosłownie prześcigają się w przynoszeniu plastikowych nakrętek

W Przedszkolu Miejskim nr 2 w Olsztynie dzieci dosłownie prześcigają się w przynoszeniu plastikowych nakrętek

Autor zdjęcia: Fot. Grzegorz Czykwin

Naprawdę niewiele potrzeba, aby pomóc Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” pomagać potrzebującym dzieciom. Wystarczy zbierać zwykłe nakrętki po napojach. Im więcej kolorowego plastiku, tym więcej sprzętu i pomocy.

Polub nas na Facebooku:
Fundacja „Przyszłość Dla Dzieci” ma pod opieką kilkaset dzieci wymagających długiego leczenia i kosztownej rehabilitacji. Fundacja kupuje im sprzęt, wysyła na specjalne turnusy rehabilitacyjne. Rodziców tych dzieci nie byłoby na to stać bez tego wsparcia.

Jedną z akcji, dzięki której fundacja może pomagać, jest akcja zbierania plastikowych nakrętek. — Już 66 placówek z Olsztyna jest z nami i pomaga zbierać nakrętki — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Są z nami przedszkola publiczne, prywatne, szkoły podstawowe, gimnazja, biblioteki i firmy. Coraz więcej osób widzi, że takie działania mają sens. Nakrętki zmieniają się w konkretny sprzęt. To także uczy dzieci świadomości ekologicznej.

Przedszkole Miejskie nr 2 zbiórkę zakrętek prowadzi od 2010 roku. — U nas zbiórka trwa cały rok, angażują się dzieci i ich rodzice — tłumaczy dyrektor Przemysław Fabisiak. — Zdarzają się, że nasi byli podopieczni nadal zbierają nakrętki i przynoszą do nas całe reklamówki.
Faktycznie, dzieci prześcigają się w przynoszeniu nakrętek. — Mama mi pomaga zbierać nakrętki, więc uzbierałam ich dużo — chwali się pięcioletnia Maja.
— Zbieram nakrętki dla chorych dzieci — dodaje Ala. Dawid zapewnia, że nigdy nie zapomina, żeby zostawić nakrętkę. 
A Asia zapytana przyniosła ostatnio do przedszkola dwie reklamówki nakrętek.

— Dzieci są świadome, wiedzą, po co jest ta akcja. Nazywają nakrętki plastikowymi pieniążkami — opowiada koordynatora akcji Maria Pytlakowska.
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w plastikową akcję. Nakrętki można zostawiać w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ulicy Partyzantów 71 w Olsztynie oraz w redakcji „Gazety Olsztyńskiej” przy ulicy Trackiej 5.

at, kg

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: