środa, 8 lipca 2020

Podziel się:

Będą atrakcje i konsultacje u specjalisty

2015-10-01 08:23:55 (ost. akt: 2015-10-02 08:14:54)

Autor zdjęcia: Materiały prasowe

Podczas Dnia Profilaktyki będzie można poznać Fundację „Przyszłość dla Dzieci”, która pomaga chorym dzieciom.

Polub nas na Facebooku:
Zbliża się I Warmińsko-Mazurski Dzień Profilaktyki. Pierwsza impreza odbędzie się już w sobotę 3 października w hotelu Omega w Olsztynie. Podczas spotkania będzie się można m.in. zapoznać z działalnością Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, która powstała w 2002 roku z inicjatywy wydawcy „Gazety Olsztyńskiej”. Pod opieką ma zarówno kilkuletnie maluchy, jak i dzieciaki, które mają po kilkanaście lat. Łączy je jedno: wszystkie chcą być zdrowe i wszystkim tego zdrowia brakuje.
Podopieczni Fundacji to dzieci i młodzież, która szczególnie potrzebuje pomocy. Od rana będzie można znaleźć fundacyjne stoisko, gdzie wolontariusze opowiedzą o działalności fundacji i przeprowadzanych akcjach.
Jedną z ostatnich aktywności Fundacji jest akcja pod nazwą „Wkręć się!”. We wspólne zbieranie kolorowych nakrętek po napojach, które potem pomagają finansować zabiegi, sprzęt i dojazdy na rehabilitację podopiecznych, angażują się szkoły, przedszkola, firmy, wreszcie czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”.
— Fundacja będzie miała swoje stoisko — zapowiada Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Będziemy udzielali informacji o naszych działaniach, sposobach na szukanie pomocy i odpowiadali na wszystkie pytania — podkreśla.
Około godz. 12.30 przy fundacyjnym stoisku będzie można spotkać rehabilitantkę, która specjalizuje się w schorzeniach kręgosłupa u dzieci. Będzie to niepowtarzalna okazja do poszerzenia swojej wiedzy i skorzystania z możliwości bezpłatnej konsultacji.
— Oczywiście nie tylko o chorobach będziemy mówili — śmieje się Iwona Żochowska-Jabłońska. — Jak zawsze na tego typu imprezach nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Zapraszamy serdecznie również zdrowe dzieci razem z rodzicami, bo warto poznać Fundację „Przyszłość dla Dzieci” — dodaje.
W każdym wieku nie ma rzeczy cenniejszej niż zdrowie. Dlatego zachęcamy mieszkańców i mieszkanki Warmii i Mazur do udziału w sobotnim wydarzeniu. Uwaga. liczba miejsc na wykładach jest ograniczona! Zapisać można się telefonicznie (89 539 74 02) lub korzystając z formularza dostępnego na stronie: gazetaolsztynska.pl/bezpieczna-przyszlosc.

Katarzyna Guzewicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: