Sobota, 15 sierpnia 2020

Podziel się:

I Warmińsko-Mazurski dzień profilaktyki

2015-10-05 15:45:01 (ost. akt: 2015-10-06 17:31:58)

W sobotę, 3 października w Olsztynie odbył się I Warmińsko- Mazurski Dzień Profilaktyki. Spotkanie otworzyła Wioletta Śląska - Zyśk, wicemarszałek województwa, która jest ambasadorką akcji Bezpieczna Przyszłość. Prelegentami byli wybitni specjaliści z zakresu różnych chorób. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że nasze zdrowie w większości przypadków jest zwierciadłem naszego stylu życia.

Polub nas na Facebooku:
- Nadal czeka na nas dużo pracy, ale świadomość społeczeństwa wzrasta. Akcje jak dzisiejsza, są bardzo potrzebne. Inicjatywa, która odbyła się po raz pierwszy jest bardzo ważna, zasługuje na uznanie i mam nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą odbywały się cyklicznie. Uważam, że dostęp do specjalistów i takich inicjatyw powinien być możliwy także w mniejszych miejscowościach regionu – przekonywała Wioletta Śląska-Zyśk.

Gości i prelegentów przywitała z ekranu lek. med Anna Słowińska, pomysłodawczyni akcji. Tym razem zatrzymały ja obowiązki, ale od początku wspierała naszą akcję. - Mam nadzieję, że to dla wielu osób będzie sposób na zapoczątkowanie zdrowego trybu życia – wyraziła nadzieję.

W przerwie między wykładami specjalistów znalazł się czas na atrakcje, które czekały w sąsiedniej sali. A przygotowała je m.in. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Pojawiło się też Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator", ekspertki z „Florame” i ratownicy medyczni.

Przeczytaj cały tekst: Za nami I Warmińsko - Mazurski Dzień Profilaktyki - Gazeta Olsztyńska http://gazetaolsztynska.pl/303986,Za-nami-I-Warminsko-Mazurski-Dzien-Profilaktyki.html#ixzz3nnlbh8d2

Polub nas na Facebooku: