środa, 1 kwietnia 2020

Podziel się:

Siatkówka na start w trzydziestce

2015-10-27 10:00:13 (ost. akt: 2015-10-27 14:43:38)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Znany siatkarz Maciej Dobrowolski poprowadzi dziś od godz. 9:15 zajęcia w ramach akcji „FIT— Freak in Training”. Zajęcia odbędą się w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie.

Polub nas na Facebooku:
W Olsztynie przekonamy dziś uczniów klasy piątej, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać. Przed nami inauguracja i pierwszy trening „FIT— Freak in Training”. Odbędzie się on w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Zajęcia poprowadzi znany siatkarz Maciej Dobrowolski. Start godz. 9.15.
- Jest to świetna inicjatywa i zawsze będę takie popierał — przekonuje Maciej Dobrowolski. — Każda próba dotarcia do dzieci i młodzieży jest sukcesem. Nie mogę jeszcze zdradzić, co zaoferuję uczniom na wtorkowej lekcji. Oczywiście chętnie pokazałbym im pigułkę dyscypliny, której poświęciłem ponad 20 lat.
Sport powinien towarzyszyć każdego dnia dzieciom i młodzieży. Mają oni do dyspozycji coraz więcej orlików i innych nowoczesnych obiektów, jedynie chęci do ćwiczeń brakuje.

- Aktywność to świetna zabawa. Radość ruchu, satysfakcja z pokonywania własnych barier. Dlatego też najmłodsi muszą się ruszać. Wystarczy im pokazać, że sport nie jest taki trudny, jakby się mogło wydawać, a to najlepiej zrobią ambasadorzy naszej akcji — mówi Selena Popławska, koordynator akcji.

„FIT— Freak in Training” to także dwa konkursy zdjęciowy i video. Pierwszy skierowany jest do uczniów. Pokażcie, że sport nie jest wam obcy i zróbcie aktywną sweet focię. Na autorów najlepszych fotografii czekać będą nagrody. Druga propozycja jest skierowana do dyrektorów, nauczycieli i również uczniów wszystkich szkół z regionu. Nagrajcie film o aktywności w waszej szkolnej społeczności. Tu nagrodą jest sprzęt sportowy i wyposażenie sali gimnastycznej dla szkoły ufundowany przez firmę Michelin. Szczegóły fitniefat.pl
Monika Nowakowska
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: