środa, 27 maja 2020

Podziel się:

Maciej Dobrowolski zagrał z dzieciakami z SP 30

2015-10-28 07:49:39 (ost. akt: 2015-10-28 09:21:32)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Pierwszy trening już za nami! Akcję FIT— Freak in Training zainaugurowały zajęcia sportowe w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie. Trening poprowadził znany siatkarz Maciej Dobrowolski. Jak mówi, chciał pokazać dzieciom, jak ważny jest ruch.

Polub nas na Facebooku:
O tym, że sport to zdrowie, wiedzą wszyscy. Ale dzieci i młodzież do aktywności wciąż potrzebują zachęty i autorytetów.

Dlatego zespół magazynu „Fit nie Fat” postanowił ich przekonać, że warto być aktywnym fizycznie i zdrowo się odżywiać.

Ruszyli z akcją "FIT — Freak In Training". We wtorek w Szkole Podstawowej nr 30 w Olsztynie uczniowie wzięli udział w treningu siatkarskim. Poprowadziła go gwiazda siatkówki Maciej Dobrowolski. Imprezę otworzyła prezentacja pucharów. Potem uczniowie Gimnazjum nr 12 wspólnie z członkami szkoły RDS-Studio Tańca Rafała Milcewicza zatańczyli flash mob. Gwoździem programu były jednak zajęcia z siatkarzem Maciejem Dobrowolskim. Uczniowie mieli okazje zagrać w siatkówkę pod okiem mistrza.

— Dzisiejsza młodzież żyje w wirtualnym świecie, poruszają się miedzy tabletami, komunikują drogą elektroniczną — powiedział w rozmowie z „Gazetą Olsztyńska”. — Nasze pokolenie spędzało czas na podwórku. Teraz rodzice przychodzą zmęczeni po pracy i spędzają czas przed telewizorem. Jeśli zabiorą dziecko na spacer, pograć w piłkę, to wszystko będzie wyglądało inaczej. Takimi akcjami chcemy pokazać, ze sport to fajna rzecz.

W SP 30 ten pomył bardzo się spodobał.
— Lubię grac w piłkę na wuefie, ale też pozą szkołą— nie kryje Michalina, czwartoklasistka. Równie aktywna jest Hania
z tej samej klasy. — Interesuje się siatkówką. A od pięciu lat jeżdżę konno — mówi. Dawid z kolei uważa, że warto ćwiczyć, żeby być sprawnym, zdrowym i nabrać mięśni.

Bożena Rzepka, dyrektorka szkoły, zapewnia, ze sport cieszy się dużym zainteresowaniem jej uczniów, którzy... — ...uprawiają badminton, siatkówkę, piłkę ręczną. Uważam, ze sport sprawia, że dziecko rozwija się naturalnie, jest sprawne, wyładowuje złe emocje i jest bardziej pogodne. Dlatego trochę sportu przemycamy przy rożnych okazjach.
Akcję FIT— Freak In Traning Bożenę Rzepkę zachwala: — Jest bardzo dobra, bo porusza rożną problematykę. Nie jest typowo sportowa. A czwartoklasiści będą mogli się pochwalić, ze w ich szkole była gwiazda siatkówki Maciej Dobrowolski.

Akcję FIT— Freak In Training popiera również marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.
— To bardzo ważna i godna rozpowszechnienia inicjatywa — uważa. — Młodzież należy zainteresować nie tylko rozwojem intelektualnym, ale także fizycznym. Nie warto tracić czasu wyłącznie na komputer. Sport kształtuje osobowość człowieka, charakter, a zdrowy styl życia daje korzyści na przyszłość. Tak więc im wcześniej zaczniemy kultywować te wartości, tym lepiej. A poza tym nasi sportowcy są bardzo dobrym przykładem dla dzieci i młodzieży.

W całym województwie odbędzie się jeszcze ponad 20 treningów z gwiazdami sportu. Partnerem akcji jest samorząd
województwa warmińsko-mazurskiego.

Aleksandra Tchórzewska


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: