Wtorek, 31 marca 2020

Podziel się:

Był urodzinowy tort i zabawa, i była też pomoc dla dzieci

2015-11-09 09:47:01 (ost. akt: 2015-11-09 10:30:42)
Zbiórka pieniędzy dla dzieci podczas urodzin Intermarche

Zbiórka pieniędzy dla dzieci podczas urodzin Intermarche

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Pieniądze wrzucały dzieci, wrzucali też dorośli. Do puszki Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci" wpadły kolejne datki, które ulżą chorującym podopiecznym.

Polub nas na Facebooku:
Każde chore i cierpiące dziecko liczy na to, że wyzdrowieje. Rodzice stają na głowie, żeby jak najbardziej im pomóc. Ale pieniądze, nawet jeśli w rodzinie są, to z czasem się kończą. Wtedy nie ma jak dojechać do lekarza, nie ma z czego opłacić rehabilitacji czy kupić opatrunków, które w niektórych przypadkach idą kilogramami. Kiedy rodzice chorych lub niepełnosprawnych dzieci zgłaszają się do Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” zazwyczaj wykorzystali już wszelkie inne możliwości. A ich dzieci pomocy potrzebują natychmiast. To dlatego fundacja ciągle organizuje zbiórki pieniędzy. Jedna z nich odbyła się w sobotę w Intermarche w Olsztynie. Supermarket tego dnia świętował swoje pierwsze urodziny.
— Wolontariusze byli wszędzie tam, gdzie klienci sklepu. Zarówno w kąciku zabaw dla dzieci, jak przy wejściu oraz na hali sprzedażowej. Dzięki hojności klientów udało nam się zebrać pieniądze, które przeznaczymy na leczenie i rehabilitację dzieci — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji.
A dzieci jest coraz więcej. Liczba podopiecznych już zbliża się do 280. W zbiórkach, które są organizowane w całym województwie, pomagają ci, którzy w takich akcjach są bezcenni. To wolontariusze, bez których Fundacja nie wyobraża sobie funkcjonowania.
— Każdy może do nas dołączyć, jeśli tylko ma otwarte i dobre serce. Taka deklaracja nie oznacza, że kandydat na wolontariusza ma być gotowy do pomocy w każdej chwili. Zawsze pytamy, kto, kiedy ma czas i wtedy umawiamy się na konkretny dzień — dodaje dyrektor. I zachęca, aby wpłacać pieniądze na konto fundacji. Numer konta to 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Małgorzata Kundzicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: