środa, 30 września 2020

Podziel się:

Zrób zakupy, pomóż dzieciom

2015-11-21 13:49:36 (ost. akt: 2015-11-23 13:52:23)
Wolontariusze pakują zakupy, mieszkańcy wrzucają datki

Wolontariusze pakują zakupy, mieszkańcy wrzucają datki

Autor zdjęcia: Fot. Kamil Foryś

Przez weekend trwa wspólna akcja charytatywna Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" i supermarketu Intermarche.

Polub nas na Facebooku:
W piątek Fundacja Przyszłość dla Dzieci rozpoczęła zbiórkę pieniędzy i zabawek w olsztyńskim supermarkecie Intermarche przy ulicy ul.Dorantta w Olsztynie. Wszystko, co zostanie zebrane do niedzieli włącznie, trafi do najbardziej potrzebujących podopiecznych fundacji. Pomóc można na dwa sposoby.
— Przy kasach można spotkać wolontariuszy i wolontariuszki Fundacji. Pomagają pakować zakupy klientom sklepu. Możemy się im odwdzięczyć, wrzucając resztę do puszki — zachęca Agnieszka Terebiłów z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.
Oprócz wrzucenia pieniędzy do puszki można przekazać maluchom z fundacji zabawki i gry edukacyjne albo książki. Za sklepowymi kasami zostały ustawione kosze z logo fundacji. Pojemniki już w piątek zaczęły zapełniać się prezentami dla dzieci.
— Zostaną one przeznaczone do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących podopiecznych naszej fundacji — tłumaczy Iwona Żochowska- Jabłońska, szefowa Fundacji Przyszłość dla Dzieci.
Mieszkańcy Olsztyna, jak zawsze entuzjastycznie włączyli się w akcję pomocy, a fundacyjne puszki już zaczęły się zapełniać.
— Między sklepowymi półkami chodzą wolontariusze, zachęcają do wzięcia udziału w akcji. Przed supermarketem są też widoczne flagi z naszym logo. Gorąco zachęcamy klientów Intermarche i mieszkańców Olsztyna, żeby przyszli i przy okazji zakupów włączyli się w zbiórkę na nasze dzieciaki — dodaje Agnieszka Terebiłów.
Elwira Kucharska, reprezentująca olsztyński Intermarche, podkreśla, że sklep nie pierwszy raz bierze udział w akcjach pomocy potrzebującym.
— Pomaganie jest bardzo istotne dla Muszkieterów — zapewnia Elwira Kucharska.
Zbiórka potrwa dziś i jutro do godziny 18. Wszystkie pieniądze zebrane w tym czasie zostaną przeznaczone na ratowanie zdrowia i życia maluchów z Fundacji Przyszłość dla Dzieci.


Katarzyna Guzewicz
Polub nas na Facebooku: