Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Podziel się:

Pieniądze do puszki, a kostka rubika do paczki

2015-11-23 09:02:56 (ost. akt: 2015-11-23 13:51:41)
Mieszkańcy do puszek wrzucali datki, do koszy zabawki

Mieszkańcy do puszek wrzucali datki, do koszy zabawki

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Przez trzy dni wolontariuszy Fundacji "Przyszłość dla Dzieci" można było spotkać w supermarkecie Intermarche na Jarotach. Mieszkańcy Olsztyna chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy i zabawek.

Polub nas na Facebooku:
W supermarkecie Intermarche przy ulicy Dorantta (osiedle Jaroty) w Olsztynie przez weekend trwała wspólna akcja sklepu i Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. W sklepie wolontariusze pomagali klientom sklepu pakować zakupy. Za pomoc można było młodym wolontariuszom odwdzięczyć się, wrzucając do puszki resztę z zakupów.
Marta i Jacek robili zakupy z półtorarocznym synkiem Jakubem. Chłopczyk wrzucił do puszki pieniądze, które dała mu mama.
— Świetny pomysł ze zbieraniem pieniędzy w sklepie — pochwalił Jacek, ojciec Jakuba. — Nie trzeba przelewać pieniędzy, szukać numeru konta, wszystko na miejscu — dodaje.
— Ludzie bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszki — mówi Natalia, wolontariuszka i uczennica jednej z olsztyńskich podstawówek.
Znaleźli się i tacy klienci, którzy woleli kupić coś konkretnego dzieciom. W koszu znalazły się świąteczne zabawki oraz różne zestawy ze słodyczami.
— Widziałam na przykład kostki rubika — wymienia wolontariuszka. I zapewnia, że to nie ostatni raz współpracowała z fundacją. — Lubię pomagać. W sobotę pomagałam cztery godziny i planuję też w miarę możliwości uczestniczyć w innych tego rodzaju akcjach — dodaje Natalia.
— Zbiórka, jak zawsze, została dobrze przyjęta przez darczyńców — ocenia Iwona Żochowska-Jabłońska, która kieruje Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.
Do fundacyjnych skarbonek Klienici Intermarche "„supermarketu z własną wędzarnią" wrzucili 1840,67 zł. Dziękujemy !
Zebrane zabawki trafią do świątecznych paczek dla najbardziej potrzebujących podopiecznych fundacji.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: