Piątek, 10 kwietnia 2020

Podziel się:

Familijny start do macierzyństwa

2015-11-30 09:51:10 (ost. akt: 2015-11-30 09:58:54)
Eksperci uczyli, jak poprawnie przewijać dziecko

Eksperci uczyli, jak poprawnie przewijać dziecko

Autor zdjęcia: Fot. Kamil Zaręba

Jak wykąpać i przewinąć dziecko, co to jest bank komórek macierzystych, jak zadbać o komfort mamy po porodzie — tego i wielu innych rzeczy dowiedzieli się przyszli rodzice na warsztatach ,,Przygoda z macierzyństwem''.

Polub nas na Facebooku:
W sobotnich warsztatach „Przygoda z macierzyństwem” organizowanych przez portal Familie.pl mógł wziąć każdy, kto chciał poszerzyć swoją wiedzę na temat macierzyństwa. Wzięły w nich udział kobiety w ciąży, przyszli ojcowie, a także obecni rodzice.

— Zachęcamy, żeby panie zabierały ze sobą mężów czy partnerów. Mogą oni od początku angażować się w tacierzyństwo. Przyszli ojcowie mają stanowisko warsztatowe, gdzie można przewinąć dziecko, przebrać albo symulować kąpiel pod okiem położnej — powiedziała dyrektor zarządzający portalu Familiepl. Urszula Kaczan.

Anna Banaszkiewicz przyznała, że do uczestnictwa w warsztatach namówiła ją koleżanka. Na zajęcia przyszła z pięciomiesięcznym synem Adasiem. — Chcę nauczyć się, jak robić masaż, bo mój maluch jest niespokojny — powiedziała przed spotkaniem. — Masuję synka po swojemu, ale chcę dowiedzieć się więcej od specjalistów.
Oprócz masażu niemowlęcia, uczestnicy warsztatów dowiedzieli się wiele m.in. o komórkach macierzystych, pielęgnacji malucha, laktacji, trudnościach porodu.
Przyszłe mamy mogły rozwiać swoje obawy, korzystając z porad ekspertów. Pomocą służyły położne.

Ewelina Kotowicz z Olsztyna, mimo że jest doświadczoną mamą, również zdecydowała się uczestniczyć w warsztatach. — To dobrze zainwestowany czas — stwierdziła. — Dużo się zmieniło od czasów, kiedy miałam niemowlaka. Drugie dziecko urodzę w kwietniu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Obecność Fundacji na warsztatach jest już tradycją. Uczestnicy mogli wesprzeć fundusz leczenia i rehabilitacji podopiecznych Fundacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali wyprawki z prezentami od partnerów warsztatów.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: