środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Siatkówka będzie w Kętrzynie, a później fitness w Piszu

2015-11-30 11:53:36 (ost. akt: 2015-11-30 12:35:33)
Zajęcia w Kętrzynie poprowadzi siatkarz Maciej Dobrowolski. W Piszu piątoklasistki pod okiem Patrycji Polakowskiej poznają tajniki fitnessu

Zajęcia w Kętrzynie poprowadzi siatkarz Maciej Dobrowolski. W Piszu piątoklasistki pod okiem Patrycji Polakowskiej poznają tajniki fitnessu

Autor zdjęcia: Fot. Bartosz Cudnoch

Nasza akcja III Aktywność to świetna zabawa i do tego przekonujemy uczniów ze szkół z Warmii i Mazur. Tym razem z naszymi trenerami odwiedzimy Kętrzyn oraz Pisz. Sprawdzimy formę dzieci z dwóch szkół podstawowych! Trwa akcja „FIT— Freak in Training”!

Polub nas na Facebooku:
Na początek grudnia zaplanowaliśmy wizytę w Kętrzynie. Już 1 grudnia odwiedzimy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tu czwartoklasiści zmierzą się z siatkówką. Zajęcia poprowadzi siatkarz Maciej Dobrowolski, wielokrotny mistrz Polski i Austrii, zdobywca Pucharów Polski oraz medalista europejskich pucharów.

- Swoją przygodę z siatkówką rozpocząłem jako dziecko. Czas szybko leci i sam nie wierzę, że z roli ucznia przechodzę w fazę nauczyciela. Siatkówce poświęciłem wiele, ale dużo też otrzymałem w zamian. Wychowywałem się jednak w innych czasach. Nie spędzałem czasu przed komputerem, bo ich jeszcze nie było, a o internecie nawet nie śniłem. Codziennie po szkole spędzałem czas na podwórku, a od piątej klasy podstawówki z torbą na plecach wędrowałem dzień w dzień na trening. Po tylu latach mogę powiedzieć, że zrobiłbym to jeszcze raz — przekonuje Maciej Dobrowolski.

Uczniowie z Pisza, a raczej uczennice przekonają się, ile przyjemności może sprawić trening funkcjonalny i zumba. 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 piątoklasistki pod czujnym okiem Patrycji Polakowskiej, trenerki z Body Perfect w Olsztynie poznają tajniki fitnessu.

- Zaszczepię w nich trochę pasji i miłości do ruchu. Gorąco wierzę w to, że uda mi się tego dokonać. Sport jest bardzo potrzebny, a ćwiczenia, które zaproponuję sprawią, że po zajęciach dziewczyny będą pełne pozytywnej energii. A aktywność przecież to świetna zabawa — mówi Patrycja Polakowska.

Przed nami więc dwa wyzwania. Z pewnością pot po skroniach poleci, ale satysfakcję też gwarantujemy. Może wśród naszych uczestników akcji znajdą się talenty siatkarskie? A może dziewczyny przekonają się do fitnessu? Zobaczymy! My was zachęcamy: zdrowo się odżywiajcie i bądźcie aktywni! Ćwiczyć można w każdym wieku, tylko trzeba zrobić ten pierwszy krok. Oczywiście najlepiej zacząć jak najwcześniej. Dzieci uprawiając sport, szybko się przekonują, że ten wysiłek się opłaca. Dodaje pewności siebie. Dlatego też nasze pociechy muszą się ruszać. Stąd nasza akcja. „FIT — Freak In Training” to wyjątkowe zajęcia w szkołach, które prowadzą specjaliści od fitnessu, sztuk walki, lekkoatletyki, gier zespołowych. Grono naszych ambasadorów tworzą znani i popularni. Trenerzy podczas zajęć podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opowiedzą o swoich osiągnięciach, codziennej pracy, która doprowadziła ich do zamierzonego celu, a przede wszystkim
poprowadzą zajęcia. To także dwa konkursy zdjęciowy dla uczniów, a video - dla szkół. Atrakcyjne nagrody czekają na was! Szczegóły na stronie fitniefat.pl.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci" jest partnerem strategicznym akcji FIT— Freak In Training.


Monika Nowakowska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: