środa, 30 września 2020

Podziel się:

Pomóżmy, wrzucając pieniądze do puszki

2015-12-02 08:08:43 (ost. akt: 2015-12-02 08:19:29)

Na dwa dni zabawy mogą liczyć dzieci. Ich rodzice będą mogli pomóc potrzebującym. W hali Expo Mazury wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” będą zbierali pieniądze dla chorych i niepełnosprawnych.

Polub nas na Facebooku:
Prawie 300 dzieci z całego regionu potrzebuje pomocy Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. O tę pomoc poprosili ich rodzice i opiekunowie, którzy nie nadążają za wydatkami. Chodzi zarówno o pieniądze na leczenie, które tylko teoretycznie jest bezpłatne, bo za wiele rzeczy trzeba słono zapłacić. Spore pieniądze są potrzebne na rehabilitację, żeby dzieci mogły dojść do siebie po ciężkich chorobach i żeby nie straciły tego, czego udało im się dokonać dzięki regularnym ćwiczeniom.
Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający fundacji, zwraca uwagę, że liczba potrzebujących dzieci ciągle rośnie. — Wśród naszych podopiecznych są zarówno dzieci walczące z nowotworami, jak i innymi ciężkimi chorobami, oraz niepełnosprawni. Ich rodzice zazwyczaj na własną rękę próbowali opłacać koszty, ale one wszystkich przerosły. Do nas często zwracają się na końcu, kiedy już nikt inny nie może im pomóc. Dlatego tak ważne jest, abyśmy mieli na to pieniądze — mówi Żochowska-Jabłońska.

Dlatego wolontariusze fundacji z puszkami będą w hali Expo Mazury w Ostródzie. 5 i 6 grudnia odbędzie się tam kolejna edycja „Bajkowego mikołaja”. W programie jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. To również okazja do tego, żeby najmłodszych nauczyć empatii i chęci do pomagania innym. Pieniądze do puszek mogą przecież wrzucać nie tylko dorośli, ale także ich dzieci.

— Wszystkich, którzy nie będą mogli nas odwiedzić w Ostródzie, prosimy o wpłaty na konto fundacji. Numer konta to: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887 — zachęca dyrektor Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
mk

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: