Niedziela, 9 sierpnia 2020

Podziel się:

BAJKOWY MIKOŁAJ W ARENIE Z FUNDACJĄ „PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI"

2015-12-07 19:58:11 (ost. akt: 2015-12-09 08:12:10)

Kilka tysięcy gości odwiedziło Expo Arenę Mazury, gdzie przez dwa dni rządził Bajkowy Mikołaj, a wolontariusze zbierali pieniądze dla jej podopiecznych

Polub nas na Facebooku:
Dmuchane zjeżdżalnie, wojskowy ekwipunek, sprzęt strażacki, stoiska, na których można było coś namalować albo poma-lować twarze, oraz smakowite stoiska gastronomiczne. To wszystko czekało na najmłodszych gości podczas weekendowego Bajkowego Mikołaja w Expo Arenie Mazury w Ostródzie. Przez dwa dni ostródzką arenę targową odwiedziło kilka tysięcy milusińskich i ich rodziców. W sobotę wolontariusze świętowali Światowy Dzień Wolontariatu. Jednak niektórzy — jak między innymi ci z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci" (jej założycielem jest wydawca „Gazety Olsztyńskiej") obchodzili go pracowicie. W weekend naszą fundację wspomogli wolontariusze z dwóch ostródzkich szkół: Gimnaz-jum nr 1 im. Polskich Noblistów i Gimnazjum im. Księdza Jana Twardowskiego. Pieniądze na rzecz podopiecznych fundacji zbierali uczniowie tych szkół z tzw. Ósemek Młodzieżowego Wolontariatu. Dodatkowo z Gimnazjum nr 1 byli uczniowie zrzeszeni w Stowarzyszeniu na rzecz Młodzieży „Sapere Auso".
— Bierzemy udział w różnych tego typu działaniach —powiedziała Gazecie Elżbieta Orlikowska, opiekunka wolontariuszy z Gimnazjum im. Księdza Jana Twardowskiego w Ostródzie. Na akcję Bajkowy Mikołaj uczniowie sami się zgłaszali, niektórzy nawet pozapisywali się na całe osiem godzin. Wolontariusze Fundacji „Przyszłość dla Dzieci" w Expo Arenie Mazury pracowali przez cały mikołajkowy weekend. Zbieraliśmy pieniądze na rehabilitację i leczenie oraz przygotowanie pomocy dla wszystkich podopiecznych fundacji i ich rodzin — powiedziała nam Krystyna Święcka z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci". — Ludzie naprawdę bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek. Dziękujemy wszystkim gościom za wsparcie i za to, że odwiedzili nasze stoisko, żeby w ten sposób pomóc potrzebującym.

mart

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: