Czwartek, 28 maja 2020

Podziel się:

Młodzi zbierali w sklepach pieniądze dla młodych

2015-12-14 12:29:14 (ost. akt: 2015-12-14 12:30:00)
Zbiórka pieniędzy na chore dzieci trwała cztery dni.

Zbiórka pieniędzy na chore dzieci trwała cztery dni.

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Każda taka zbiórka przywraca wiarę w dobroć ludzi. Wolontariusze, którzy zbierali pieniądze dla podopiecznych Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci", przyznają, że ciężar puszek był odczuwalny.

Polub nas na Facebooku:
Przez cztery dni w sklepach sieci Rast w Olsztynie wolontariusze zbierali pieniądze dla podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” założonej przez wydawcę "Gazety Olsztyńskiej". To młodzież pomagała dzieciom, ale także swoim rówieśnikom, bo wśród tych, którymi opiekuje się fundacja, są i noworodki i młodzież do osiemnastego roku życia.

— Jeśli będzie taka potrzeba, bez wahania zgłoszę się, żeby pomóc następnym razem. To świetne doświadczenie. Oferowaliśmy pomoc w pakowaniu zakupów, ale część osób chciała po prostu wrzucić pieniądze z dobrego serca — opowiada Ola Terebiłów, uczennica drugiej klasy Gimnazjum nr 3 w Olsztynie.

Pomoc jest potrzebna, aby opłacić chorym lub niepełnosprawnym dzieciom leczenie i rehabilitację. Ale także po to, żeby pomóc przeżyć święta Bożego Narodzenia jak najspokojniej i w jak największym szczęściu. Przedstawiciele fundacji za zebrane w ten sposób pieniądze przygotują prezenty, które dostarczą podopiecznym.

Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji, zachęca także do wpłacania pieniędzy podczas akcji „Odczaruj stwora na święta”. W tym roku stworem, którego chcemy pokonać, są niepełnosprawności ruchowe.

— Pieniądze są potrzebne na opłacenie rehabilitacji dzieci i młodzieży. Aby ćwiczenia odnosiły skutek, muszą być regularne i nie mogą zostać przerwane. A tak się czasami, niestety, zdarzało, kiedy rodzicom zabrakło pieniędzy na opłacenie rehabilitacji — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. — Dlatego proszę o wpłaty bezpośrednio na konto Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” z dopiskiem „Odczaruj stwora”. Numer konta to: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

mk
Polub nas na Facebooku: