Czwartek, 6 sierpnia 2020

Podziel się:

Dzięki tym paczkom na twarzach dzieci pojawi się uśmiech

2015-12-18 11:45:32 (ost. akt: 2015-12-18 11:53:42)
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Autor zdjęcia: sxc.hu

„1000 gwiazdkowych prezentów” to akcja Gazety. W tym roku paczki trafią do podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” m.in. z powiatu olsztyńskiego.

Polub nas na Facebooku:
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” pomaga chorym dzieciom. Funduje im leczenie, rehabilitację i prowadzi akcje charytatywne. W tym roku pomoże też swoim podopiecznym z okolic Lidzbarka Warmińskiego i Dobrego Miasta. Dzięki Fundacji i firmie Agrochem Sp. z o.o. dzieci dostaną przed świętami słodkie upominki. Paczki trafią do nich przed Bożym Narodzeniem.

Z nawiązanej współpracy cieszy się Iwona Żochowska-Jabłońska, która na co dzień kieruje Fundacją. — Pomagamy dzieciom, które potrzebują leczenia i rehabilitacji, już 13 lat. Mamy pod swoją opieką blisko 300 podopiecznych, a na pomoc przeznaczamy rocznie ok. 800 tys. zł — wylicza Iwona Żochowska-Jabłońska. — Grudzień to szczególny okres również dla nas. Oprócz pomocy, której udzielmy na co dzień, staramy się również, aby nasi podopieczni i ich rodziny chociaż na chwilę mogli zapomnieć o swoich problemach. Dzięki wsparciu 50 rodzin poczuje magię świąt. Cieszę się, że są ludzie o wielkich sercach, na których zawsze możemy liczyć i dzięki którym wspólnie wywołamy uśmiech na twarzach dzieci. Za to dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Na dalszą współpracę otwarty jest prezes firmy Agrochem. Nie ma wątpliwości, że wspólna przedświąteczna akcja pomoże uczynić czyjeś święta szczęśliwszymi. — Jesteśmy firmą z Dobrego Miasta, a to w końcu zobowiązuje — żartuje prezes Mieczysław Pilguj. — Dobre miasto, dobrzy ludzie... To wyjątkowy czas i cieszymy się, że możemy sprawić, że na twarzach dzieci pojawi się uśmiech.

Dobromiejska firma po raz pierwszy ufundowała paczki w ramach akcji „1000 gwiazdkowych prezentów”, organizowaną przez Gazetę. Ale jak zapewnia jej szef, pomaganie innym to dla nich tradycja.

kg

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: