Czwartek, 13 sierpnia 2020

Podziel się:

Dzieci pomagają seniorom w przedświątecznym okresie

2015-12-22 10:13:15 (ost. akt: 2016-01-14 07:40:19)
Dzieci z rodzicami tworzą seniorom świąteczne obrazki

Dzieci z rodzicami tworzą seniorom świąteczne obrazki

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

W sobotę odbyło się spotkanie dzieci z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej Laurentius. W imprezie wzięły udział całe rodziny, a mikołajami byli pracownicy firmy DB Schenker.

Polub nas na Facebooku:
Suto zastawiony stół, na nim ciasta, cukierki i inne łakocie, które dzieci lubią najbardziej, choinka, kolędy, prezenty i mnóstwo radości — tak pokrótce prezentowało się sobotnie spotkanie. Dominujący kolor? Czerwony — kolor świąt, mikołaja i firmy DB Schenker, której ubrani w koszulki tej barwy pracownicy zorganizowali kolejne spotkanie z cyklu „Świąteczny czas pomagania”, żeby dać podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla dzieci” trochę świątecznego ciepła.

Tym razem było nieco inaczej, bo wspólnie z pracownikami Schenkera i ich dziećmi oraz podopiecznymi fundacji i ich rodzicami, w myśl hasła „Dziatki dziadkom”, bawili się także seniorzy, gospodarze obiektu. Zanim jednak seniorzy pojawili się na sali, zaczęło się od sprawdzenia zdolności manualnych dzieci i dorosłych, którzy wspólnie postanowili stworzyć upominki dla przybranych dziadków w postaci świątecznych obrazków.

Gdy obrazki powstały, na sali zjawili się seniorzy. Nadszedł czas na wspólne konkursy, zabawy i tańce. Była inscenizacja wiersza, były konkursy wiedzy o świętach, no i oczywiście kolędy, a w zasadzie kolędowe karaoke, połączone z kołem fortuny. Dzieci, kręcąc kolorowym kołem (co samo w sobie było wielką frajdą!), losowały utwór, którego nazwę miały odgadnąć, a potem go zaśpiewać.

A po kolędowaniu przyszedł czas na prezenty, rozdawane tego dnia przez aż dwóch mikołajów — tych oficjalnych, z brodami, bo nieoficjalnie było ich tego dnia znacznie więcej. Najlepszymi prezentami były jednak uśmiechy dzieci i seniorów.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: