Sobota, 11 lipca 2020

Podziel się:

Kacper chciałby znaleźć pod choinką zestaw klocków

2015-12-23 11:30:56 (ost. akt: 2015-12-23 11:00:07)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Kacper bardzo chciałby dostać pod choinkę psa, ale niestety jest uczulony na sierść. — Na mikołajki dostał rybkę, a pod choinkę być może kupimy mu psa... elektronicznego — mówi Grażyna Dybcio, babcia Kacpra.

Polub nas na Facebooku:
http://m.wm.pl/2015/12/orig/btn-pomoz-283898.jpg

Chłopiec jest dzieckiem niedosłyszącym. Kontakt ze światem zewnętrznym umożliwia pięciolatkowi implant, który został wszczepiony, kiedy Kacper miał zaledwie dziewięć miesięcy. W zakupie aparatów słuchowych pomogła rodzinie Kacperka Fundacja "Przyszłość dla Dzieci". Fundacja sfinansowała także pobyt rodziców w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod Warszawą.

Rodzice chłopca są niesłyszący. Dlatego malec posługuje się językiem mówionym i migowym. — Dzięki implantowi mogę rozmawiać z Kacperkiem. Z jego ojcem komunikuję się tylko za pomocą sms-ów, a synowa ma niedosłuch — opowiada babcia chłopca.

Od niedawna chłopiec chodzi do przedszkola przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej. — Kacperek bardzo lubi tam chodzić. Nie wymiguje się od zajęć. No, może czasami rano nie chce mu się wstawać.

Cała rodzina bardzo martwi się tym, że niedługo skończy się gwarancja na implant wszczepiony małemu chłopcu. — Boimy się co się stanie, jeżeli coś się popsuje. Implanty mają tylko pięć lat gwarancji — wyjaśnia babcia chłopca babcia.
Kacper — jak chyba każde dziecko — uwielbia Boże Narodzenie i czeka na nie już od listopada. W tym roku cała rodzina spędzi święta u pradziadków chłopca. Kacper ze świątecznych przysmaków najbardziej lubi wszelkiego rodzaju galaretki. Mniej bożonarodzeniowe jajka z niespodzianką. Oprócz zwierzaczka chłopiec chciałby też znaleźć pod choinką zestaw klocków. — Jego brat to bardziej typ piłkarza, a on woli budować i składać z klocków. — pani Grażyna z uśmiechem opowiada o swoim wnuczku.

kra

http://m.wm.pl/2015/12/orig/btn-czaruj-281580.jpg
Polub nas na Facebooku: