środa, 15 lipca 2020

Podziel się:

Mikołaj przyszedł przed wigilią

2016-01-05 09:03:13 (ost. akt: 2016-01-05 09:18:37)

W Korszach odbyła się doroczna przedświąteczna akcja "Gazety Olsztyńskiej" "1000 Gwiazdkowych Prezentów". Upominki trafiły do 450 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dla niektórych może to będzie jedyny świąteczny prezent.

Polub nas na Facebooku:
Grudzień to wyjątkowy czas, który chcemy spędzić w gronie najbliższych, w atmosferze ciepła i miłości. Chcielibyśmy, żeby wszystkie dzieci i ich rodziny czuły się wtedy bezpiecznie i aby na wszystkich twarzach pojawił się uśmiech. Właśnie dlatego powstała świąteczna inicjatywa „Gazety Olsztyńskiej”„1000 gwiazdkowych prezentów”. Od wielu lat obdarowujemy paczkami dzieci z Warmii i Mazur.
Doroczna akcja „Gazety Olsztyńskiej” odbyła się w grudniu m.in. w Korszach. Gwiazdkowe prezenty trafiły do podopiecznych tamtejszego MOPS-u, zarówno dzieci, jak i i dorosłych, którzy potrzebują wsparcia w tym szczególnym czasie. Partnerem rozdawania świątecznych paczek w Korszach jest EDP Renewables. Inwestor Farmy Wiatrowej ufundował w tym roku 450 prezentów. Firma od pięciu lat współpracuje z Gazetą, przygotowując świąteczne upominki dla rodzin z Korsz. Przedstawiciele firmy zapewniają, że zależy im, aby być blisko mieszkańców. Szczególnie tych najmłodszych, bo to oni zasługują na szczególną uwagę w czasie świąt. Podkreślają, że pomoc potrzebującym dzieciom to już tradycja, a współpraca z Gazetą na pewno będzie miała ciąg dalszy w następnych latach.
Upominki trafiły do dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Przekazali je w imieniu fundatorów i organizatorów pracownicy MOPS w Korszach, którzy zorganizowali też Wigilię dla podopiecznych ośrodka. Zaproszeni goście podzielili się opłatkiem, zjedli tradycyjne potrawy wigilijne w rodzinnej, ciepłej atmosferze. Takie spotkania mają w Korszach długą tradycję. Są organizowane od ponad 20 lat. W tym roku potrawy świąteczne zostały przygotowane dla około 100 osób. Świąteczny nastrój wprowadziły dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach pod opieką Agaty Gołaszewskiej, śpiewając piękne kolędy. Jak zapewniają organizatorzy, paczki wywołały uśmiechy na twarzach zarówno tych najmłodszych jak i dorosłych.
— Zależało nam, żeby sprawić radość naszym podopiecznym — zapewnia Artur Romanowski, dyrektor MOPS-u w Korszach. — Tak samo dorosłym, jak i dzieciom. Widzimy, że nasze działania spotykają się z dobrym odbiorem, nieraz dorośli cieszą się z prezentów jak dzieci. Dla wielu z nich to jedyny upominek, jaki w ogóle dostaną w czasie świąt — dodaje dyrektor.
Halina Potocka, zastępca dyrektora i pracownik socjalny, uważa, że prezenty są niespodzianką dla podopiecznych. — Mamy trudne czasy, nie wszyscy mogą pracować, taka paczka to potwierdzenie, że ktoś o nich pamięta. Przecież każdy lubi dostawać prezent.
W rolę św. Mikołaja wcielił się pan Krzysztof, również pracownik ośrodka.
W tym roku w ramach naszej przedświątecznej tradycji odwiedziliśmy także podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci z okolic Lidzbarka Warmińskiego i Dobrego Miasta. Dzięki Fundacji i firmie Agrochem podopieczni dostali torby pełne słodyczy. To dzieci, które zmagają się z poważnymi chorobami. Dzięki paczkom na jakiś czas mogli zapomnieć o swoich kłopotach i bólu.
— Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” już od 13 lat pomaga dzieciom, które potrzebują leczenia i rehabilitacji. Mamy pod swoją opieką już blisko 300 podopiecznych, a na pomoc przeznaczamy rocznie blisko 800 tys. złotych — wylicza Iwona Żochowska- Jabłońska szefowa fundacji. — Grudzień jest dla nas szczególny. Oprócz pomocy, której udzielmy na co dzień staramy się również, aby nasi podopieczni i ich rodziny chociaż na chwilę mogli zapomnieć o swoich problemach. Cieszę się, że są ludzie o wielkich sercach, na których zawsze możemy liczyć i dzięki którym wspólnie wywołamy uśmiech na twarzach dzieci. Za to dziękujemy wszystkim darczyńcom — zapewniała szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci.”

Katarzyna Guzewicz
Polub nas na Facebooku: