Czwartek, 28 maja 2020

Podziel się:

Pomóż dzieciom wrócić do zdrowia, przekaż jeden procent podatku

2016-01-15 09:41:27 (ost. akt: 2016-02-03 13:45:33)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest trzysta dzieci. Koszty ich rehabilitacji i leczenia są ogromne. Ale każdy może im pomóc w powrocie do zdrowia. Wystarczy w rocznym rozliczeniu podatkowym przekazać jeden procent.

Polub nas na Facebooku:
Podopieczni Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to ciężko chore dzieci. Rehabilitacja i leczenie to dla nich szansa na chociaż lepsze życie i samodzielne funkcjonowanie, kiedy dorosną.

— Już od 13 lat pomagamy chorym dzieciom i ich rodzicom. Stawiamy na nogi dzieci, które nie chodziły, pomagamy odzyskać słuch tym, które nie słyszą — opisuje Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Obecnie mamy pod opieką trzysta dzieci, a rocznie na pomoc dla nich przeznaczamy 800 tys. zł. Wszyscy, którzy wspierają fundację, mogą na bieżąco oceniać efekty naszej pracy. Nasza pomoc jest realna i potrzebna, a można ją zaobserwować na przykładzie dzieci, którym już pomogliśmy i którym cały czas pomagamy.

Iwona Żochowska-Jabłońska zachęca do przekazywania 1 procenta podatku na rzecz fundacji. — Koszty leczenia dzieci są ogromne, często bez naszego wsparcia ich rodzice nie są w stanie sobie z tym poradzić — mówi. — Dlatego warto zdobyć się na mały gest, który może wiele zmienić. Oddając procent na podopiecznych fundacji, pomagamy dzieciom z regionu: naszym sąsiadom, koleżankom i kolegom.

Jednym z podopiecznych fundacji jest Bartosz Klocek. Trzylatek cierpi na rzadką i nieuleczaną chorobę, zespół Angelmana. Choroba upośledza wiele narządów, przede wszystkim układ nerwowy, narząd ruchu i mowy. Powoduje też, że chłopiec jest bardzo wrażliwy na dotyk i głośne, nieznane dźwięki. Ze względu na swój stan potrzebuje ciągłej, intensywnej rehabilitacji i opieki specjalistów. Dla jego rodziny są to ogromne wydatki. Dodatkowo w grudniu na świat przyszła jego siostra, Marysia.

— Teraz Bartek jest dumnym starszym bratem, cały czas przychodzi do siostry i ją całuje — śmieje się pani Agnieszka, mama Bartka i Marysi. Jak podkreśla, Bartek jest nie tylko dobrym bratem, ale też wesołym i pogodnym chłopcem. Przez cały okres ciąży i krótki okres po jego narodzinach Bartka nic nie wskazywało, że chłopiec będzie chory. — Zaczęło się od tego, że przez pół roku miał bardzo intensywne kolki i wzmożone napięcie mięśniowe. Nie chciał się w ogóle dawać przytulać, a o złapaniu za rączkę nie było mowy. Teraz to się trochę zmieniło, ale wciąż możemy go przytulić wtedy, kiedy on ma na to ochotę — opowiada pani Agnieszka.

Ewelina Zdancewicz-Pękala


Pomóż, to proste!
Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest blisko 300 dzieci.
Jeśli chcesz im pomóc, możesz wpłacić pieniądze na konto:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Możesz też przekazać fundacji 1 % swojego podatku, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.
Okażmy serce! Razem możemy więcej!
Te dzieci na nas liczą!

Polub nas na Facebooku: