Wtorek, 7 lipca 2020

Podziel się:

Twój jeden procent podatku to ich lepsza przyszłość

2016-01-26 09:00:00 (ost. akt: 2016-02-03 13:43:44)

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Pomoc, jakiej udziela swoim podopiecznym Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, jest ogromna. Ogromne są też potrzeby, bo leczenie, operacje czy rehabilitacja dzieci kosztuje wiele. Każdy może pomóc, przekazując jeden procent podatku.

Polub nas na Facebooku:
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” od 13 lat wpiera swoich małych podopiecznych. Dzięki fundacji i jej darczyńcom dzieci zyskują szansę na zdrowe i normalne życie. I choć wiele dzieci otrzymało już niezbędne wsparcie, to wciąż jest wiele podopiecznych, którzy czekają na swoją szansę. Możesz im ją podarować, przekazując swój jeden procent podatku.

— Nasi podopieczni mają pasje, hobby, chcą się rozwijać, ale ich droga do tego jest znacznie dłuższa niż u zdrowych dzieci. Muszą pokonywać pewne ograniczenia, żeby dotrzeć do tego etapu, z którego zaczynają ich zdrowi rówieśnicy — podkreśla Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca fundacji. — Jeden procent podatku to niewielki gest, ale bardzo pomaga naszym podopiecznym w walce o zdrowie.

Jednym z podopiecznych fundacji jest dziewięcioletni Jakub Łuczyc. Chłopiec cierpi na zaburzenie rozwoju mowy, ma zaburzenia funkcji pamięciowych. Do tego choruje na astmę oskrzelową i bardzo dokuczliwą alergię. Miesięczne koszty leczenia i rehabilitacji chłopca sięgają tysiąca złotych. — Kuba chodzi do wielu poradni, m.in. metabolicznej, genetycznej, psychiatrycznej — wylicza pani Katarzyna, mama Kuby. — Ma problemy z napadami agresji, potrafi wpaść w szał z byle powodu. Nigdy nie wiadomo, co go zdenerwuje. Jest nadwrażliwy na zapachy i dźwięki do tego stopnia, że miewamy problemy z jazdą autobusem. Wystarczy, że ktoś rozmawia przez telefon, co go bardzo denerwuje, i wtedy musimy się przesiąść.

Jednocześnie Kuba jest bardzo wesołym dzieckiem. — Co prawda nie lubi kontaktu z rówieśnikami, ale dobrze się czuje w towarzystwie dorosłych. Słuchając, jak rozmawia, jakiego używa słownictwa, można by pomyśleć, że rzeczywiście rozmawiają ze sobą dwie dorosłe osoby — mówi pani Katarzyna.

Niestety, współczesna medycyna nie może zaoferować Kubie pełnego powrotu do zdrowia. Może jednak podnieść komfort jego życia na tyle, żeby zarówno jemu, jak i osobom w jego otoczeniu ułatwić wiele spraw życia codziennego. — Kuba nigdy nie będzie w pełni samodzielni. Przykładowo nie potrafi się sam ubrać, bo nie zwraca uwagi na takie rzeczy jak to, która strona jest prawa, a która lewa. Kiedy nakłada buty na odwrót, nawet tego nie zauważa, jest mu po prostu wygodnie — opisuje pani Katarzyna.

Ewelina Zdancewicz-Pękala


Pomóż, to proste!
Pod opieką Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” jest blisko 300 dzieci.
Jeśli chcesz im pomóc, możesz wpłacić pieniądze na konto:
58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.
Możesz też przekazać fundacji 1 % swojego podatku, wpisując numer KRS 0000148747 w zeznaniu podatkowym.
Okażmy serce! Razem możemy więcej!
Te dzieci na nas liczą!
Polub nas na Facebooku: