Sobota, 11 lipca 2020

Podziel się:

Mistrzostwa Świata w Dobroci!

2016-03-03 08:09:15 (ost. akt: 2016-03-16 09:59:48)
W ubiegłym roku do kampanii włączyło się 30 organizacji, które łącznie zebrały ponad milion złotych na leczenie dzieci

W ubiegłym roku do kampanii włączyło się 30 organizacji, które łącznie zebrały ponad milion złotych na leczenie dzieci

Autor zdjęcia: Fot. archiwum fundacji

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w akcji Kilometry Dobra? Wystarczy kwota podarowana prosto z serca i dobre chęci. A to wszystko po to, żeby pomóc chorym dzieciom. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” znów bierze udział w tej kampanii.

Polub nas na Facebooku:
Dziś wystartowała w Olsztynie trzecia edycja kampanii Kilometrów Dobra. To wyjątkowa akcja charytatywna, w której może wziąć udział każdy. Organizatorem mistrzostw świata w dobroci jest Polski Instytut Filantropii.

Do zawodów zgłosiło się prawie 40 polskich miast i... Sztokholm. Do udziału zostały zaproszone również Nowy Jork i Rijad.

Tak było podczas finału "Kilometrów Dobra" w 2015 roku:
Przez trzy miesiące miasta będą ze sobą rywalizowały w dobroci. 
Jakie są zasady? Bardzo proste! Wystarczy przez trzy miesiące zbierać pieniądze. Następnie podczas finału akcji, który odbędzie się 5 czerwca, fundacje wymienią je na monety o nominale 1 zł, aby ułożyć z nich nieprzerwany ciąg (monet jednozłotowych) i pobić rekord Guinessa. 
W naszym województwie kampanię poprowadzi założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej” Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”.

Fundacja od 14 lat daje szansę chorym dzieciom z regionu. Już kolejny raz włącza się w mistrzostwa świata w dobroci. — Kampania wspiera organizacje w realizacji ich celów. Jest przede wszystkim szansą do integracji i współpracy ze szkołami, instytucjami czy firmami. Wszyscy wiemy, jak ważne jest, aby dziecko dotknięte chorobą miało możliwość kontaktu ze światem zewnętrznym i rówieśnikami. Wózek inwalidzki, aparat słuchowy czy własna pompa insulinowa dają tym dzieciom szansę na wyjście z domu i zabawę z kolegami — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzająca Fundacji. 


Na czele polskiej ekipy stanął Cezary Żak. — Ja już podjąłem decyzję o przyłączeniu się do mistrzostw świata w dobroci. Wybrałem organizację, którą będę wspierał regularnie, a niezdecydowanych motywował i dopingował do pomagania. Na koniec z radością zmierzę, ile kilometrów dobra zebraliśmy w ciągu trzech miesięcy — opowiada aktor. 


Do udziału w mistrzostwach świata w dobroci wystarczą chęci. Monety można zbierać wszędzie: w pracy, w szkole, w domu... — Na cały czas trwania kampanii ogłaszamy pełną mobilizację — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, koordynatorka akcji. — Chcemy wspólnymi siłami zebrać taką ilość pieniędzy, która pozwoli nam pobić rekord Guinnessa w układaniu ciągu monet. Potrzebujemy do tego 75 Kilometrów Dobra.

W ubiegłym roku do kampanii włączyło się 30 organizacji pozarządowych, które łącznie zebrały ponad milion złotych.


Przyłącz się do mistrzostw.

Wejdź na http://kilometrydobra.pl/organization/fundacja-przyszlosc-dla-dzieci/ i wpłać kwotę na swoją miarę.


Aleksandra Tchórzewska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: