Sobota, 11 lipca 2020

Podziel się:

Pobijmy rekord Guinnessa, żeby pomóc potrzebującym dzieciom!

2016-03-10 12:30:12 (ost. akt: 2016-03-22 10:07:44)

Już dziś można pomóc podopiecznym Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci'' i jednocześnie walczyć o pobicie rekordu Guinnessa w układaniu złotówek. Aby to się udało, potrzebujemy co najmniej 75 Kilometrów Dobra.

Polub nas na Facebooku:
Trzecia edycja kampanii „Kilometry Dobra” wystartowała na początku marca. Organizatorem mistrzostw jest Polski Instytut Filantropii. Do zawodów zgłosiło się prawie 40 polskich miast, a także Sztokholm. W naszym regionie o pobicie rekordu w czynieniu dobra będzie walczyła właśnie Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” założona przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. Przez trzy miesiące będziemy zachęcać organizacje i placówki, żeby włączyły się w naszą akcję. Zasady są proste: przez trzy miesiące należy zbierać pieniądze, które podczas finału akcji, który odbędzie się 5 czerwca, wymienia się na monety jednozłotowe. Następnie są układane w ciąg monet, czyli Kilometry Dobra. Żeby pobić rekord Guinnessa w układaniu monet potrzebnych będzie w tym roku 75 Kilometrów Dobra.
— Mamy nadzieję, że pojawi się wielu darczyńców — tłumaczy Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Liczymy na to, że podobnie jak w ubiegłych latach, że w nasze działania włączą się szkoły i przedszkola. Mamy już dwa takie zgłoszenia. Pieniądze będzie z nami zbierać olsztyńska Szkoła Podstawowa nr 25 i Publiczne Przedszkole w Łojkach koło Częstochowy — dodaje Iwona Żochowska-Jabłońska.

Olsztyńska podstawówka w ubiegłym roku okazała się najlepsza podczas Kilometrów Dobra. Izabela Milan, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi, jest zdania, że pomaganie dla uczniów tej szkoły to sprawa naturalna.
— Aktywnie działa u nas Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, który też angażuje się w rozmaite akcje charytatywne — mówi Izabela Milan. — Podczas ubiegłorocznej akcji Kilometry Dobra organizowaliśmy też różne imprezy. Nie chcieliśmy, żeby było to zwykłe zbieranie pieniędzy. Dzieci robiły zakładki do książki, sprzedawały ręcznie robione pierniczki, to wszystko zachęciło więcej dzieci do włączenia się do akcji. Podczas konkursu plastycznego można było głosować na konkretny rysunek za pomocą... symbolicznej złotówki.

W czasie czerwcowego podsumowania wyników najwytrwalsi zbieracze złotówek, zostaną nagrodzeni. — Wyróżnimy tych, którzy uzbierają najwięcej pieniędzy — wyjaśnia Iwona Żochowska-Jabłońska. — Już dziś zachęcamy wszystkich, żeby weszli na stronę internetową Fundacji i przyłączyli się do wspólnego zbierania pieniędzy. Nie tylko szkoły i przedszkola wspierają naszą akcję. Podobnie jak w ubiegłym roku do akcji włączają się sklepy i firmy. Jako pierwsza Kilometry Dobra postanowiła wesprzeć pani Bożena Lemierska, właścicielka sklepu „U Bożenki” w Lisowie.

Zobacz jak bawiliśmy się rok temu!Przyłącz się do mistrzostw.
Wejdź na http://kilometrydobra.pl/organization/fundacja-przyszlosc-dla-dzieci/ i wpłać kwotę na swoją miarę.


Katarzyna Guzewicz

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: