Wtorek, 11 sierpnia 2020

Podziel się:

Ich uśmiech za jeden procent

2016-03-22 08:57:59 (ost. akt: 2016-03-29 09:41:15)
Dzięki naszej pomocy Laura ma szansę na lepsze życie.

Dzięki naszej pomocy Laura ma szansę na lepsze życie.

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Laura ma roczek. Mieszka trochę w domu, a trochę w szpitalu. Jeśli przekażemy 1 procent swojego podatku Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci'', jest szansa, że pomożemy małej Laurze i innym ciężko chorym dzieciom.

Polub nas na Facebooku:
Laura Kozłowska z Olsztyna od miesiąca już się uśmiecha. Jej mama, Katarzyna Obrębska, musiała bardzo długo czekać na ten moment. — Córeczka rozwija się znacznie wolniej niż inne dzieci — tłumaczy. — Nic nie jest tak, jak powinno być...

Laura ma roczek. Urodziła się w ciężkiej zamartwicy (niewydolność krążenia i oddychania). Stwierdzono u niej encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, niedowład czterokończynowy i wzmożone napięcie mięśniowe. U dziewczynki zdiagnozowano również obustronną dysplazję i zwichnięcie stawów biodrowych. — Tak bardzo brakuje mi u córki zachowań typowych dla dziecka w jej wieku. Bo Laura nie siedzi, nie gaworzy, nie raczkuje — mówi pani Katarzyna.

Największą radością dziewczynki jest zabawa na macie edukacyjnej. — Lubi wyciągać rączki do kwiatków interaktywnych — uśmiecha się mama Laury. I dodaje: — Cieszy mnie, że już potrafi to zrobić.

Laura częściej przebywa w szpitalu, niż w rodzinnym domu. — W tamtym roku 15 razy była hospitalizowana — wspomina pani Katarzyna.

Jej córczka ma też problemy z przełykaniem, dlatego jest karmiona sondą. — Trzy tygodnie temu leżała na OIOM-ie. Miała zachłystowe zapalenie płuc. Zrobiono jej tracheotomię (wprowadzenie rurki do dróg oddechowych — red.) — opowiada pani Katarzyna.

Kobieta wychowuje córkę sama. Przyznaje, że opieka nad nią trwa całą dobę. — Potrzebuje też nieustannej rehabilitacji. Trzeba ją ciągle stymulować. Korzysta też z pomocy logopedy.

Pani Katarzyna nie ukrywa, że leczenie córki kosztuje, a wszystkim wydatkom nie jest w stanie sprostać. — Dlatego zwróciłam się o pomoc do Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — mówi. — Wiedziałam, że pomaga chorym dzieciom. Czytałam na jej temat artykuły w „Gazecie Olsztyńskiej” i w internecie.

Laura dołączyła do 300 podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, założonej przez wydawcę ,,Gazetę Olsztyńską''. Dzięki temu udało się sfinansować rehabilitację dziewczynki i pulsoksymetr, niezbędny do monitorowania pulsu dziewczynki. — Bardzo się cieszę, że moja córka trafiła pod skrzydła tej fundacji — mówi pani Katarzyna. — Zawsze mogę liczyć na pomoc.

A czeka na nią Laura i inne dzieci, którymi opiekuje się Fundacja. — Często w walce z chorobą przeszkodą są kwestie finansowe. Każdy z nas może w niej pomóc, oddając 1 procent podatku na rzecz naszych podopiecznych i dać im nadzieję na lepsze jutro — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Przekazanie 1 proc. to niewielki gest, który może pomóc.
Aleksandra Tchórzewska


Jeśli chcesz pomóc Laurze i innym podopiecznym Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”, wystarczy przekazać przy rozliczeniu podatkowym swój 1 procent, wpisując numer KRS 0000148747. Pamiętajmy, że nawet z niewielkich kwot zbierają się duże sumy, które mogą pomóc chorym dzieciom. Oprócz tego już dziś można dokonać wpłaty na konto fundacji: 58 1240 1590 1111 0000 1453 6887.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Polub nas na Facebooku: